به روز شده در: ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸
کد خبر: ۴۸۸۹۲
|
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان خبر داد:
معاون دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین، از راه اندازی چهار شعبه ویژه برای مقابله با سرقت‌ها خبرداد.
خبردنا: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از وارد شدن خسارت ۵۴ میلیارد ریالی سارقان به شبکه‌های توزیع نیروی برق این استان طی سه سال گذشته خبرداد.

به گزارش "خبردنا" " جمال معتمدی زاده " در نشست راهکار‌های جلوگیری از سرقت شبکه‌های برق که با حضور برخی از مسوولان قضایی، انتظامی و سپاه پاسداران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، خسارت وارده به شبکه‌های توزیع نیروی برق استان را نگران کننده خواند و اظهارداشت: میزان خسارت واره سارقان به این شبکه‌ها در سالجاری حدود ۳۷ میلیارد ریال و در سه سال گذشته بیش از ۵۴ میلیارد ریال بوده است.

وی گفت: سرقت شبکه‌های برق علاوه بر خسارت اقتصادی خسارت‌های روحی و روانی برای مشترکین برق را نیز فراهم می‌آورد و متاسفانه بدلیل همین سرقت‌ها اکنون شاهد سوختگی وسایل برقی مشترکین و نارضایتی آنان در مناطق مختلف استان هستیم.

وی با اظهار امیدواری از اتمام تبدیل شبکه‌های سیمی به کابلی در سال آینده، اظهارداشت: امیدواریم در سال آینده شاهد اتمام پروژه تبدیل شبکه‌های سیمی به کابلی در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و هیچ شبکه سیمی در این استان وجود نداشته باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از دستگاه‌های مرتبط انتظار داریم برای جلوگیری از روند افزایشی سرقت شبکه‌های برق در این استان همکاری‌ها نسبت به گذشته دوچندان‌تر شود.

معاون دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این آیین، از راه اندازی چهار شعبه ویژه برای مقابله با سرقت‌ها خبرداد.

" حمید نادریان" با تاکید براینکه دستگاه قضایی در برخورد قانونی با سارقان و مخالفان جامعه تمام تلاش خود را بکار گرفته و این روند با سرعت بیشتری ادامه خواهد داشت، یادآورشد: از دستگاه‌های مرتبط با مقابله با سرقت‌ها می‌خواهیم گشت‌های رضویون را برای کاهش و جلوگیری از سرقت‌های شبکه فعال‌تر کنند.

وی افزود: نظارت نیروی انتظامی برای مقابله با سارقان شبکه‌های برق در مناطق حادثه خیز استان کهگیلویه و بویراحمد گسترده می‌شود و البته برخی از شیوه‌های نظارتی برای شناسایی و دستگیری سارقان بایستی تغییر کند.

معاون دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: شبکه‌های توزیع نیروی برق استان بایستی به فناوری‌های روز برای پیشگیری از سرقت‌ها مجهز تا بتوانیم شاهد کاهش آمار‌های نگران کننده کنونی از این سرقت‌ها باشیم.

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست با اظهار تاسف از روند افزایشی سرقت شبکه‌های برق در این استان بر تعطیلی واحد‌هایی ضایعاتی فاقد مجوز تاکید کرد.

سرهنگ سعید بالش زر گفت: متاسفانه برخی از واحد‌های ضایعاتی در این استان فاقد مجوز بوده که ما معتقدیم از عوامل اصلی خریداری شبکه‌های سرقتی برق هستند.

وی بیشترین سرقت شبکه‌های برق در استان کهگیلویه و بویراحمد را مربوط به شهرستان‌های بویراحمد و کهگیلویه عنوان و اظهارداشت: سرقت شبکه‌های برق در استان از آمار‌های بالای نیروی انتظامی است.

رئیس پلیس آگاهی نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که با همکاری شرکت توزیع نیروی برق استان، فعالیت گشت‌های نامحسوس شناسایی و دستگیری سارقان شبکه‌های برق نسبت به گذشته گسترده‌تر خواهد شد.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست از افزایش سرقت شبکه‌های برق در اغلب استان‌های کشور هم خبرداد و این افزایش‌ها را نگران کننده و تاسفبار خواند.

سرهنگ جهانبخش محمدی سیرت گفت: بنظر می‌رسد سارقان شبکه‌های برق، اقدام خود را سودآور دانسته و به آسانی دست از سرقت شبکه‌های برق برنمی دارند.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یزدگرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
0
0
درود.
جناب علی بازی صدر تمامی اخبار سایت شما شده شرکت توزیع برق و این مدیرعامل جدیدش !!!!
بابا بسه دیگه خسته شدیم از این همه تبلیغ خخخخخخخخخ
نام:
ایمیل:
* نظر: