به روز شده در: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
کد خبر: ۴۹۱۵۰
|
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
معاون وزیر کار در سی سخت زلزله زده :
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از آخرین روند خسارت زلزله سی سخت مرکز شهرستان در استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد.

به گزارش خبردنا، "  غلامرضا پناه " از آخرین روند خسارت زلزله به منازل مسکونی شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کرد.

وی در جمع برخی از زلزله زدگان با اظهار تاسف از زلزله رخ داده و خسارت بالای آن در شهر سی سخت، اظهارداشت: مسوولان استانی و کشوری دولت تدبیر و امید در کنار مردم سی سخت زلزله زده خواهند بود و در ساختن سی سختی زیبا مردم را یاری می دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم نیز در آبادانی دوباره سی سخت سهیم خواهد شد، خاطرنشان کرد: وزیر، معاونین و تمامی همکاران ما از وقوع این زلزله و خسارات وارده آنان نگران بوده و هستند.

پناه گفت: سرمای زیر صفر درجه سی سخت بطور حتم مشکلاتی را در چنین شرایطی برای شهروندان به همراه دارد و مسوولان ملی و محلی تمام تلاش خود را برای سرعت بخشی به رفع این مشکلات بکار گرفته و می گیرند.

وی افزود: آشپزخانه ستاد امداد رسانی بسیج شستا به زلزله زدگان شهر سی سخت مسوولیت پخت غذای گرم به تعداد روزانه 1500 پخت را برعهده دارد و فعالیت خود را رسما شروع نموده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه امروز و با توجه به شرایط ایجاد شده برای هموطنان عزیزمان در شهر سی سخت وظیفه داریم با هم افزایی و هم دلی در جهت کم کردن دردهای آنان گام برداریم ، یادآورشد: حضور مسوولان ملی و محلی در کنار زلزله زدگان می تواند در تقویت روحیه و امیدبخشی به ساخت سی سختی زیبا کمک فراوانی بکند.

به گزارش خبردنا، در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب  ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و  از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد‌های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: