به روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
کد خبر: ۴۹۱۶۴
|
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
یزدان پناه خبرداد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از مدیران ادارات در استان کهگیلویه و بویراحمد مصرانه خواست دورکاری کارکنان را اجرایی کرده و اگر آن را اجرا نکنند عواقب ابتلای کارکنان به ویروس کرونا برعهده خودشان خواهد بود.

پرویز یزدان پناه در گفت و گو با خبردنا گفت: متاسفانه آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد یک آمار افزایشی بوده که ادامه این روند برای همه ما نگران کننده است.

وی با تاکید براینکه در هفته گذشته 2 مورد فوتی ناشی از ویروس کرونا در این استان داشته ایم، اظهارداشت: مهمترین دلیل افزایش آمار مبتلایان به این ویروس، رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و حضور در تجمعات است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: یکی از راهکارهای اصلی برای کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان، دورکاری ادارات است.

یزدان پناه با تاکید براینکه دوری کاری ادارات در تمام شهرستان های استان براساس دستورالعمل ستاد کرونایی باید توسط مدیران اجرایی شود، اظهارداشت: مدیران نباید در برابر اجرای این دستورالعمل ایستادگی کرده و هر مُدیری که در اجرای دستورالعمل های ستاد کرونا تاخیر و تعللی داشته باشد عواقب ابتلای کرونای کارکنان آن دستگاه برعهده خود مُدیر خواهد بود.

وی گفت: قانون حضور یک سوم و دو سوم کارکنان در ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد به تمام مدیران اعلان و باید آن را اجرایی کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: اگر دستگاه اداری و یا مُدیری، این دستورالعمل ها را اجرایی نکند کارکنان آن دستگاه می توانند دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری ها و یا ستاد کرونا در استانداری کهگیلویه و بویراحمد را شفاهی یا کتبی اطلاع دهند.

یزدان پناه گفت: متاسفانه کشور اکنون درگیر کرونای انگلیسی بوده و شرایط استان ما نیز شرایط خاصی است که می طلبد مدیران ادارات همکاری های لازم برای جلوگیری از شیوع این ویروس خطرناک را با اجرای دستورالعمل های بهداشتی بگیرند.

کرونای انگلیسی در استان گزارش نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که تاکنون گزارشی از مشاهده شدن کرونای انگلیسی در این استان اعلان نشده است.

یزدان پناه گفت: اگرچه مرز استان خوزستان با استان کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان های گرمسیری به هم متصل است اما تاکنون گزارشی از ورود کرونای انگلیسی به استان نداشته ایم و البته امیدوارم با همکاری مردم شاهد ورود آن به استان در هیچ زمانی نباشیم.

وی از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد خواست به شایعات گوش ندهند و البته تمامی پروتکل های بهداشتی پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا را رعایت کنند.

ویروس کرونای انگلیسی بسیار کُشنده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، کرونای انگلیسی را بسیار کُشنده عنوان و تصریح کرد: راه  مقابله با این ویروس فقط رعایت کردن پروتکل های بهداشتی است.

یزدان پناه گفت: ویروس کرونای انگلیسی 70 درصد سخت تر و کُشنده تر از ویروس کرونای معمولی است و در 72 ساعت شرایط بسیار تلخی را بر بیمار مبتلای به خود ایجاد می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد:‌هم اکنون 148 بیمار در بیمارستان های مُعین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 39 نفر مبتلای قطعی و 14 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان پناه، تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی استان کهگیلویه و بویراحمد را تاکنون 21 هزار و 481 مورد عنوان کرد.

به گزارش خبردنا، تاکنون 436 نفر در استان کهگیلویه و بویراحمد قربانی ویروس کرونا شده اند.

 

 

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
0
0
کرونای بی مدیریتی در شبکه بهداشت و بیمارستان دهدشت بیداد می کند و فریاد رسی نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: