به روز شده در: ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
کد خبر: ۴۹۱۸۳
|
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
محموله‌های میلیاردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای خدمات رسانی به مردم شهر زلزله‌زده سی‌سخت در انبار شهرستان دنا تخلیه شد تا با مدیریت اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، استانداری، فرمانداری و سایر دستگاه‌های عضو ستاد بحران به نحو مطلوبی در بین مردم توزیع شود.

به گزارش خبردنا، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نماینده ویژه خود را به شهر سی‌سخت استان کهگیلویه و بویراحمد فرستاده تا ضمن بازدید از مناطق زلزله زده این شهر، کمک‌های میلیاردی مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را با همراهی سایر مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به دست مردم برسانند.

کریم یاوری مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با ابلاغ سلام شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قدردانی از صبوری مردم خوب سی‌سخت، می‌گوید: تمام ارکان و زیر مجموعه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مکلف شده‌اند در امداد و کمک رسانی به هم میهنان آسیب دیده بویژه جامعه هدف از قبیل (سالمندان، بازنشستگان، مددجویان و بیمه شدگان و تعاون گران) نهایت اهتمام را بعمل آورند.

وی گفت: بدستور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تمامی امکانات این وزارتخانه برای ارائه خدمت و امداد و کمک رسانی به هم میهنان آسیب دیده از زلزله در سی سخت بسیج شده است.

یاوری افزود: توجه به نیازهای اولیه و مایحتاج ضروری بویژه اقلام خوراکی و گرمایشی و بهداشتی در اولویت است.

مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: هم اکنون بخشی از کمک‌های زیر مجموعه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به استان و منطقه زلزله زده از قبیل مواد خوراکی، بهداشتی، پتو و .... رسیده است ودر بین زلزله زدگان توزیع شده است.

 یاوری افزود: مردم غیرتمند کشور عزیزمان ثابت کرده‌اند در اینگونه حوادث برای یاری رساندن به هم نوعان خود از هیچ کوششی فروگذار نیستند و بهترین نوع کمک و امداد و خدمات رسانی از سوی مردم عزیز صورت می‌پذیرد.

 مشاور و نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: از سوی دیگر جامعه کار و تولید، کارگران، کارفرمایان و کار افرینان و تشکل‌های آنان نیز اعلام آمادگی برای کمک و امداد رسانی به هموطنان آسیب دیده از زلزله را نموده‌اند که جای تقدیر دارد.

 وی افزود: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تا هر زمان که زلزله زدگان نیاز داشته باشد به کمک‌ها و امداد رسانی خود ادامه می‌دهد ودر کنار زلزله زدگان خواهد بود.

وی ارزش ریالی کمک‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را هفت میلیارد تومان عنوان کرد.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با همراهی سید علی ملک‌حسینی دادستان یاسوج مرکز استان همچنین در بازدید از کمک‌های اهدایی مجموعه شستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توجه شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهر زلزله‌زده سی‌سخت و مدیریت پروانه نیک‌مرام در ساماندهی این کمک‌ها قدردانی کرد و اظهار داشت: «خوشبختانه در سال‌های اخیر و در هنگامه حوادث مردم نیکوکار و همچنین نهادها و مجموعه‌های دولتی و غیر دولتی سنگ تمام گذاشته‌اند.»

کلانتری گفت: مردم شهر سی‌سخت مردمی فرهنگی و نوع دوست هستند که در حادثه سقوط هواپیما صفت والای نیکوکاری و احسان را از خود به بهترین شکل نشان دادند.

پروانه نیک‌مرام مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: کمک‌های اهدایی مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب وسایل گرمایشی، بسته‌های غذایی و تجهیزات بهداشتی است.

وی با بیان اینکه ارزش این کمک‌ها هفت میلیارد تومان است، افزود: تیم‌های پزشکی، فنی و امدادی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در شهر سی‌سخت مستقر شده‌اند و در حال خدمات رسانی هستند.

نیک‌مرام از استاندار کهگیلویه و بویراحمد و محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدردانی کرد و گفت: وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی توجه ویژه‌ای به استان کهگیلویه و بویراحمد داشته‌اند و بر خدمات رسانی مطلوب به مردم تاکید زیادی کرده‌اند که صمیمانه از او تشکر ویژه داریم.

به گزارش خبردنا، در پی وقوع زلزله پنج و شش دهم ریشتری در چهارشنبه شب  29 بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به سه هزار و 700 واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

800 واحد به علت خسارت 60 تا 100 درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع سه هزار و 700 واحد نیز 2 هزار و 900 واحد تعمیری هستند.

از مجموع800 واحد بازسازی 420 واحد شهری و 380 واحد روستایی و  از 2 هزار و 900 واحد تعمیری هزار و 500 واحد شهری و هزار و 400 واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد‌های تعمیری بین 20 تا 40 درصد و بر اثر این زلزله به 2 هزار و 300 واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: