به روز شده در: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۰
کد خبر: ۴۹۲۰۰
|
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: از طرف ریاست مجلس شورای اسلامی حامل سلام گرم به مردم کهگیلویه و بویراحمد هستیم و به کمیسیون عمران ماموریت داده شد که از مناطق زلزله زده بازید شود.
به گزارش خبردنا، محمدرضا رضایی کوچی با بیان اینکه قرار است در انتهای بازدیدها با مسئولان استانی دیدار  صورت گیرد و در خصوص برنامه های گزارشاتی جمع آوری می شود، اظهارداشت: دستگاه های مسئول در ابتدای کار وظیفه آواربرداری، اسکان اضطراری مردم، تامین آذوقه، تسهیلات بانکی، ساخت مسکن، و ایجاد زیرساخت ها را دارند که باید پیگیری شود.
 
وی گفت: گزارش کار مسئولان مربوطه در صحن علنی مجلس قرائت می شود و دستگاه هایی ملی و استانی اگر وظایف خود را انجام داده باشند تشویق خواهند شد و اگر قصوری صورت گرفته باشد با آنها برخورد خواهد شد.
 
این مسئول در ادامه با بیان اینکه جمعیت زیادی از روستاییان خانه های آنها بیمه نیستند و منابع قابل قبولی در اختیار مردم در این راستا قرار نگرفته است، گفت: تلاش داریم متناسب با شرایط روز و قیمت مناسب بحث پرداخت تسهیلات برای خانه های زلزله زدگان پیگیری  شود.
 
به گزارش خبردنا، در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب  ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و  از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد‌های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: