به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۴۹۲۲۴
|
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۲
ناوب رییس مجلس:‌
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از نوسازی و مقاوم سازی بیش از ۲ هزار واحد مسکونی در شهر زلزله سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد خبرداد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که به همراه چندتن از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، جهت بازدید از عملیات امداد، ساخت و رسیدگی به امور زلزله زدگان سی سخت رفته است، گفت: در این سفر به دعوت نماینده تلاشگر مرکز استان در مجلس حضور پیدا کردیم تا از نزدیک شاهد روند خدمات رسانی به مردم سی سخت باشیم.

به گزارش خبردنا؛ علی نیکزاد ثمرین افزود: در جایگاه نماینده ملت آمدیم تا به همه دست اندرکاران خدمت رسانی که از ساعات اولیه وقوع این حادثه در جهت امداد، نجات و اسکان موقت پای کار آمده اند، خدا قوت بگوییم.

وی گفت: نهادهای حمایتی و استاندار مصمم پای کار بوده اند و امروز نیز طی بازدید میدانی که داشتیم نمی گویم مشکل نیست ولی کمتر شده است.

نیکزاد بااشاره به زمان بازسازی تصریح کرد: در موضوع بازسازی باتوجه به اینکه منطقه سردسیری است سریعا عملیات بازسازی باید شروع شود، در طول مدت ۲۰ روزی که اوج سرماست مردم تحمل کنند تا بعد از آن عملیات نوسازی، بازسازی و مقاوم سازی شروع شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی ما این است که بالای ۲ هزار واحد باید مقاوم سازی و نوسازی شود.

وی افزود: مدارس و خانه های بهداشت نیز وجود داشته که تخریب شده، علاوه بر آن جاده های روستایی که برای عملیات بازسازی از آنها استفاده خواهد شد نیز دچار آسیب خواهند شد، همه این موارد را در نظر داشته و برای بهتر شدن شرایط تلاش خواهیم کرد.

نیکزاد باتاکید بر اینکه مردم سی سخت در این واقعه تنها نیستند، متذکر شد: جهادگران و نهادهای مردمی حضور دارند و مانیز از باب وظیفه خود نظارت می کنیم، باتوجه به اینکه ایام بودجه است بسیار راغبیم اعتبارات حوادث چه برای مقاوم سازی و چه برای پیشگیری و بازسازی در اختیار وزارت کشور قرار گیرد.

وی افزود: اگر بتوانیم در مجلس نیز اینکار را انجام خواهیم داد و طبق ماده ۱۶ و ۱۷ ستاد حوادث در اختیار وزارت کشور قرار گیرد تا بتواند کارها را پیش ببرند.

نیکزاد با بیان اینکه تسهیلات لازم و استقرار بازسازی صورت گرفته است، گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کار را شروع کرده و در صورت نیاز از کمک سایر استانها اگر لازم شد استفاده می کنیم.

نایب رئیس مجلس در بخش پایانی سخنان خود گفت: در مجلس نیز برای این حادثه با کمک نماینده مرکز استان ردیف بودجه پیشنهاد شده و قطعا با حمایت خود از آن دفاع خواهیم کرد تا حداکثر شهریور ماه ۱۴۰۰ بتوانیم عملیات بازسازی را به اتمام برسانیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: