به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
کد خبر: ۴۹۲۴۲
|
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
سارینا پیام، دختر 13 ساله ساکن بافت فرسوده محله لبنان دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران که 12 سال گرفتار دستگاه های دیالیز شده بود بعد از سالها انتظار بالاخره در بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا شیراز تحت عمل پیوند کلیه قرار گرفت.

به گزارش خبردنا، سارینا از دوران تولد بطور مادرزادی باکم کاری مثانه و کلیه درگیر بود که از همان سالهای اولیه تحت درمان و انجام مراحل دیالیز خون قرارگرفت. 

پدرش کارگر فصلی و از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا بیکار شد. 

بانوی فعال اجتماعی باتشریح وضعیت کنونی سارینا و خانواده وی می گوید که شناسایی سارینا و رفع مشکلات او با بهره گیری از فضای مجازی بود.

نرگس احمدپور گفت: شرایط بسیار نامطلوب مالی، سوتغذیه شدید، نبود امکانات مانند ایاب و ذهاب به بیمارستان ابوعلی سینای شیراز از مشکلاتی بود که این نوجوان را طی سالها درگیر دیالیزی دنباله دار کرده بود. 

وی از مشارکت خوب برخی از خیرین شهرستان گچساران برای انجام کارهای بیمارستانی خبرداد و اظهارداشت: 15 میلیون تومان هزینه بیمارستان که بخشی از هزینه درمانی سارینا بود توسط دو خیر گچسارانی پرداخت شد.

بانوی فعال اجتماعی گچسارانی گفت: خرید البسه سالانه، داروهای دیالیز هفتگی، کالای پزشکی ماهیانه، سبد تغذیه ماهیانه، هزینه درمان و هزینه های رفت و برگشت بیمار و همراهان او به شیراز که هفتگی بود از موارد پشتیبانی مجموعه مهراندیش گچساران به خانواده سارینا است.

احمدپور افزود: سارینا برای تحمل سالها رنج دیالیز، برای استراحتی بهتر به تختخواب و تشک طبی نیاز داشت که با یک کُمد کشودار این مورد به ارزش سه میلیون تومان خریداری و تحویل خانواده او شد. 

وی در مورد هزینه درمانی این بیمار نوجوان دیالیزی، خاطرنشان کرد: 14 میلیون تومان هم با کمک اعضای گروه مهراندیش که هزینه آزمایش های کلی،  خرید و نصب کتیتر جهت تصفیه خون وقت دیالیز و مواردی که تا قبل از روز پیوند بود شد. 

احمدپور گفت: البته برخی از هزینه ها معادل پنج میلیون تومان هم از سوی بیمارستان برای خرید دارو و اسکان سارینا بخشیده شد تا در روزهای آینده مشکل مالی برای تامین سایر نیازهای سارینا وجود نداشته باشد.

وی افزود: وضعیت عمومی این نوجوان با دو عمل جراحی سخت، درحال حاضر مساعد است.

به گزارش خبردنا، سارینا اکنون نیازمند همراهی برای روزهای آینده زندگی خود است.

نام:
ایمیل:
* نظر: