به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
کد خبر: ۴۹۲۹۲
|
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
هشدار مدیر مرکز بهداشت بویراحمد
مُدیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد در استان کهگیلویه و بویراحمد از ورود این شهرستان به پیک جدید کرونا خبرداد و این پیک را بسیار خطرناک و کُشنده خواند.

به گزارش خبردنا، محمد یزدانپناه گفت: در طی روزهای اخیر ، مراجعه به بیمارستان های ما زیادتر شده و چندین مورد افزایش فوتی ناشی از کرونا داشته ایم.

وی با بیان اینکه افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در شهرستان بویراحمد نشان از پیک جدید این بیماری دارد، اظهارداشت: از این جهت می توان اعلام کنیم که وارد پیک جدید کرونا شده ایم که قدرت کُشندگی و سرایت بسیار بالایی نسبت به ویروس قبلی دارد.

مُدیر مرکز بهداشت بویراحمد افزود:  در هفته جاری شاهدافزایش آمار نگران کننده مبتلایان و حتی فوت شدگان ویروس کرونا در این شهرستان بوده ایم که اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود بطورحتم آمار مبتلایان و فوت شدگان این ویروس ناشناخته افزایش پیدا می کند.

یزدان پناه با تشریح برخی از اقدامات صورت گرفته برای کنترل و کاهش آمارهای مبتلایان و فوت شدگان کرونا در شهرستان بویراحمد، خاطرنشان کرد:‌ خانواده های مبتلایان به این ویروس مورد تست قرار گرفته و البته نظارت های دیگری نیز صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه تشدید بازدیدها و نظارت ها را در دستور کار قرار داده و اخطارهای کتبی به برخی از صنوف در سطح شهرستان بویراحمد نیز داده شده است، یادآورشد: تعدادی از صنوف، پاساژها ، تالارها، قهوه خانه ها و سایر اماکن حتی ادارات و بانک ها دفاتر پیشخوان را تذکر کتبی داده ایم.

این مسوول شهرستان بویراحمد گفت: متاسفانه همین امروز مشاهده شد متصدی صنفی که کرونای مثبت داشت ولی در محل کار حاضر شده بود اما با نظارت بازرسان بهداشت بلافاصله صنف نامبرده پلمب و اطرافیان وی جهت تست ارجاع داده شدند که متاسفانه سه نفر از خانواده وی نیز مبتلا به  کرونا بودند.

یزدان پناه تاکیدکرد که پیک جدید کرونا در بویراحمد بسیار کُشنده و اهل تعارف و شوخی هم نیست بطوری که اگر پروتکل های بهداشتی رعایت نشود روزانه باید شاهر مرگ تعدادی از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان باشیم.

وی گفت: شهرستان بویراحمد به این دلیل که از جمعیت بالایی برخوردار بوده و از سویی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در این شهرستان است روزانه ترددهای فراوانی از سراسر کشور به این شهر وجود دارد که این موضوع بسترساز انتقال ویروس کرونا است.

مُدیر مرکز شهرستان بویراحمد افزود: متاسفانه تاکن،ن ۲ مورد فوت شده کرونای انگلیسی در شهر یاسوج به ثبت رسیده که بطور طبیعی میزان نگرانی مردم و کادر درمانی را در پی خواهد داشت.

یزدان پناه از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی همراه و همیار کادر درمانی و بهداشتی استان کهگیلویه و بویراحمد باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: