به روز شده در: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۴
کد خبر: ۴۹۳۰۲
|
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
در بخشی از این نامه امده است؛ رجاء واثق دارم حتی خود طرفین درگیر از شرایط پیش آمده کاملا ناخشنود هستند، اما بالاخره جو احساسی، خشم و غضب و حس انتقام گاهی از کنترل خارج می‌شود و حوادث ناخواسته و ناآگاهانه‌ای را پدید می‌آورد.

خبردنا؛ در پی حادثه ناگوار درگیری منجر به قتل در شهرستان چرام نماینده سابق مردم در مجلس طی نامه‌ای از نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار خواست برای حل و فصل این موضوع از طریق اصلاح ذات البین چاره‌اندیشی کنند.

به گزارش"خبردنا"، در نامه پیشنهادی عدل هاشمی‌پور آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
«انما المؤمنون اخوه فاصلحوا بین اخویکم واتقواالله لعلکم ترحمون»

نماینده محترم، ولی فقیه در استان حضرت حجت‌الاسلام حاج سید نصیر حسینی و جناب آقای دکتر کلانتری
 
استاندار محترم
 
با سلام و تحیات الهی
 
آنگونه که مستحضر و پای کار هستید مدت مدیدی است در شهرستان چرام درگیری‌های خیابانی و دسته جمعی نگرانی عامه مردم را به دنبال داشته که متاسفانه زد و خورد منجر به قتل نیز رخ داده است.

ابتدائا برادرانه و ملتمسانه طرفین درگیر را به صبر و بردباری و پرهیز از هر نوع خشونت و فصل الخطاب قرار دادن قانون دعوت می‌نمایم.

ظواهر و شواهد امر پیداست که این درگیری که بین دو طایفه بزرگ، ریشه دار، با اصالت، فرهنگی، فرهنگ دوست، مسلمان و شیعه اتفاق افتاده، عامل و دلیل محکم و مشخصی ندارد و ظاهراً از درگیری معمولی بین دو جوان آغاز شده که چنین معضل بزرگی را رقم زده است.

یقین دارم عالی جنابان، شورای تأمین استان و شهرستان چرام، ائمه جمعه و جماعات، مجموعه نیرو‌های خدوم انتظامی، امنیتی، سپاهی، قضایی، دادستانی، اجرایی، اساتید، فرهنگیان، دانشگاهیان، طلاب، جوانان، معتمدین و ریش سپیدان به جد نگران موضوع بوده و اقدامات بسیاری انجام شده و در دست اقدام است به ویژه دستگیری ضارب و ضاربین منجر به قتل در کمترین زمان ممکن تا حدود زیادی در فروکش شدن درگیری و خونریزی، مؤثر و کار ساز بوده است، اما همچنان چرام آبستن حوادث ناگواری است و با زبان بی زبانی فریاد می‌زند؛‌ای که دستت میرسد کاری بکن.

رجاء واثق دارم حتی خود طرفین درگیر از شرایط پیش آمده کاملا ناخشنود هستند، اما بالاخره جو احساسی، خشم و غضب و حس انتقام گاهی از کنترل خارج می‌شود و حوادث ناخواسته و ناآگاهانه‌ای را پدید می‌آورد.

پیشنهاد می‌دهم در کنار اقدامات قانونی بدون فوت وقت صرفاً از منظر اجتماعی و با هدف حل سریع‌تر موضوع، کمیته‌ای با محوریت جنابعالی، استاندار و امام جمعه شهرستان چرام تشکیل گردد و افراد ذی نفوذ و معتمد از سایر طوایف ارزشمند چرام و شهرستان‌های همجوار با هماهنگی شورای تأمین، حضور نماینده محترم فعلی و نمایندگان ادوار کهگیلویه بزرگ در مجلس و حتی داوطلبین نمایندگی ادوار مختلف نظیر آقایان: لاهوتی، منطقیان و هر ظرفیت ممکن دیگری که به حل و فصل مناقشه کمک می‌نماید اهتمام ورزید تا امنیت دلخواه در شهر بافرهنگ چرام حاصل آید.

بی‌شک، مسئولان امنیتی و قضایی وظیفه خود را بدون اغماض انجام می‌دهند، اما تیزی و بُرّندگی که ذات قانون است شاید الفت و رفع کینه بایسته لازم را برقرار نکند، اما اصلاح ذات‌البین که از اساسی‌ترین آموزه‌های دینی است با همگرایی عمومی که مورد تأکید و تأیید قانون هم هست ثمره‌اش کظم غیظ، ایجاد مودت و برچیده شدن کینه و کینه توزی و در نهایت برقراری صلح و صفا و آشتی است ان شاءالله.

بنده در این مسیر افتخار می‌کنم که قدمی بردارم و هر آنچه از دستم بر آید را با کمال میل تکلیف خود دانسته و به نحو احسن انجام وظیفه می‌نمایم.
 
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار.
نام:
ایمیل:
* نظر: