به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۴۹۳۴۰
|
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد:
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد از مبتلا شدن 10 نفر در یک نشست انتخاباتی شهرستان گچساران این استان خبرداد.

به گزارش خبردنا، مجید احمدی گفت: متاسفانه در یکی از نشست‌های غیرقانونی انتخاباتی در گچساران به دلیل حضور یک فرد مبتلا به کرونا ۱۰ نفر دیگر در همان جلسه مبتلا شده است.

وی با تاکید براینکه کاندیداهای انتخاباتی باید سلامت مردم را مد نظر داشته باشند، اظهارداشت:‌ تبلیغات این روزها به غیر از تخلف انتخاباتی از طرف دیگر بحث کرونا هم مطرح است و طبق مصوبه ستاد کرونا هیچ کس حق برگزاری چنین جلساتی را ندارد.

سرپرست فرمانداری بویراحمد افزود:‌ این اقدامات هم مخالف قانون انتخابات است و هم مخالف مصوبه ستاد کرونا و هم اخلاقاً در چنین شرایط خطرناکی از نظر شیوع کرونا برگزاری چنین جلساتی بی توجهی به مردم و سلامت آن‌ها است.

احمدی تاکیدکرد که قبل از زمان قانونی انتخابات، هیچ کس حق تبلیغات ندارد و چنانچه کسانی اقدام به تبلیغات پیش از موعد نمایند، تخلف صورت گرفته و این تخلف می‌تواند در تأیید صلاحیت آن‌ها تأثیر داشته باشد.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تبلیغات اکنون ممنوع و در صورت بروز این تخلف احتمال برخورد قانونی و بازداشت افراد وجود دارد. 

احمدی افزود: وقتی عروس و داماد به دلیل تخلف از مصوبات کرونایی بازداشت می‌شوند شکی نیست که احتمال بازداشت کاندیداهای شوراها که مصوبات کرونایی را رعایت نمی‌کنند، وجود دارد و بطورحتم کاندیداهای متخلف بازداشت می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: