به روز شده در: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۱
کد خبر: ۴۹۳۴۵
|
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
وی ادامه داد: این آمار نشان دهنده آن است که در حال وارد شدن به پیک این بیماری هستیم.
خبردنا؛ رئیس ستاد کرونا گچساران با اشاره به اینکه در اسفندماه نمونه‌گیری کرونا در شهرستان افزایش یافته است، گفت: در این مدت ۲۸۳ مورد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که این آمار زنگ خطری برای شهرستان گچساران است.

به گزارش "خبردنا"، علیرضا اتابک در نشست ستاد مقابله با بیماری شهرستان اظهار کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۶ هزار و ۳۸۵ مورد تست PCR و رپیدنت از افراد مبتلا و مشکوک به کرونا دریافت شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای این بیماری تا کنون چهار هزار و ۵۴۲ بیمار مبتلا به کرونا قطعی شناسایی شده‌اند.

رئیس ستاد کرونا گچساران با اشاره به اینکه در اسفندماه نمونه‌گیری کرونا در شهرستان افزایش یافته است، افزود:در این مدت ۲۸۳ مورد به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که این آمار زنگ خطری برای شهرستان گچساران است.

اتابک با اشاره به اینکه در هفته گذشته ۲۰ بیمار مبتلا و مشکوک در بیمارستان‌های گچسارا بستری بودند و اکنون این آمار به ۲۹ نفر رسیده است، گفت: متاسفانه زنگ خطر شیوع این ویروس مجددا در گچساران به صدا درآمده است.

وی ادامه داد: این آمار نشان دهنده آن است که در حال وارد شدن به پیک این بیماری هستیم.

رئیس ستاد کرونا گچساران افزود: در حال حاضر اکثر شهر‌های استان خوزستان قرمز است و در تلاش هستیم که این پیک بیماری از سمت استان خوزستان وارد شهرستان گچساران نشود.

اتابک با اشاره به اینکه در یک هفته گذشته ۵۰۰ مورد بازرسی از اصناف و اماکن عمومی گچساران از سوی شبکه بهداشت بازرسی به عمل آمد، عنوان کرد: طی بازرسی که صورت گرفت اخطاریه تخلف عدم رعایت پروتکل بهداشتی و ۲ واحد متخلف پلمب شدند.

در ادامه رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران از افزایش نمونه گیری کرونا در اسفندماه خبر داد و گفت: روزانه ۲۰۰ مورد تست کرونا از افراد مراجعه کننده مشکوک و مبتلا به کرونا دریافت می‌شود.

آرین غلامیان تصریح کرد: هم اکنون اکیپ‌های سیار شبکه بهداشت در حال بازرسی و اخذ نمونه کرونا از نیرو‌های شاغل در سد چم شیر، مرکز لرزه نگاری، فروشگاه‌های بزرگ، پمپ بنزین و ترمینال هستند.

وی با بیان اینکه در این طرح بیش از یک هزار ۵۰۰ تست کرونا دریافت شده است، ابراز کرد: با توجه به اینکه وضعیت گچساران نارنجی است و باید مشاغلی که در رسته ۳ و ۴ قرار دارند تعطیل باشند، اما متاسفانه این دسته از گروه شغلی در حال فعالیت هستند که انتظار می‌رود اداره صنعت، معدن و تجارت به این مقوله ورود کنند.

غلامیان ادامه داد: طبق دستورالعمل ستاد کرونا اداره صمت مجری گشت و نظرت براصناف است و امیدواریم که ادراه صمت همچنان پای کار باشد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان گچساران خاطرنشان کرد: اگر وارد محدوده کرونا شویم و شرایط شهرستان تغییر کند مجبور به تعطیلی بازار خواهیم شد.

انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: