به روز شده در: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۲
کد خبر: ۴۹۳۷۹
|
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
در بازید نماینده اتاق بازرگانی از سی سخت:
نماینده اتاق بازرگانی ایران با هدف برآورد خسارات در حوزه حوزه کشاورزی ، آموزش و پروش و ابنیه ها وارد شهر سی سخت زلزله زده شد.

به گزارش خبردنا،  علی اصغر خامنوی خیابانی مدیر عامل خیریه ابرار اتاق بازرگانی ایران به نمایندگی از ریاست اتاق بازرگانی ایران صبح امروز وارد شهرستان دنا شد و از روستاهای بیاره و خسارات وارده به روستای اطراف سی سخت بخصوص در حوزه کشاورزی و آموزش و پرورش بازدید کرد.

وی در ادامه به همراه رئیس اتاق بازرگانی یاسوج و فرماندار دنا و جمعی از مسئولان استانی از خانه های آسیب دیده شهر سی سخت بازدید کرد.

فرماندار دنا در این بازدید به خسارات وارده به حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: هفت مدرسه و ۲ انبار و سه خوابگاه دانش آموزی در شهرستان دنا در حوزه آموزش و پرورش تخریب کامل شده است، که حدود ۸۴ میلیارد تومان تاکنون برآورد شده است.

عبدالحمید پناهی با بیان اینکه قریب به ۱۰۶ میلیارد خسارت وارده به بخش کشاورزی و دامداری براورد شده است، اظهارداشت: بیش از ۲۰ رشته جدول آب کشاورزی، خطوط انتقال آب، گاوداری و شیلات و ساختمان اداری با برآورد خسارت ۱۰۶ میلیاردی آسیب دیده اند.

به گزارش خبردنا، جبار کیانی پور رییس اتاق بازرگانی یاسوج در این بازدید آقای خامنوی را همراهی می کرد.

به گزارش ایلنا، در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به سه هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و  از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد‌های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: