به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۴۹۳۹۰
|
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۴
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد؛
قاضی القضات دادگستری اظهار داشت: از مردم شریف و متدین شهرستان چرام خواهش می‌کنیم که فرزندان خود را نصیحت کرده و از هرگونه جوزدگی و اقدام خلاف قانون و مخل نظم و امنیت پرهیز نمایند.

خبردنا؛ رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور آراء قطعی تعدادی از متنازعین شهر چرام خبر داد.
 
به گزارش "خبردنا"، دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان در خصوص اتفاقات اخیر در شهر چرام اظهار داشت: در خصوص وقوع درگیری‌های بین طوایف در شهرستان چرام، آراء قاطعی صادر گردیده و اکنون رأی یکی از این پرونده‌ها قطعی، و ۴ نفر از کسانی که اخلال در نظم کرده و نسبت به مآمورین تمرد و خودروی نیروی انتظامی را هم مورد اصابت سنگ قرار داده و تخریب نموده بودند، هرکدام به حبس‌های طولانی و پرداخت جزای نقدی سنگین محکوم شده اند.
 
نگین تاجی، با اشاره به اینکه متأسفانه افرادی با هیجان زدگی ارتباط بین طوایف را در این شهرستان به هم زده اند، افزود:دادستان مرکز استان و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، در کنار دادگستری شهرستان چرام، به صورت ویژه باید امنیت این شهرستان را مد نظر قرار داده و تا بازگشت امنیت کامل به شهرستان قاطعانه، اقدامات لازم را انجام دهند.
 
مقام ارشد قضایی استان در ادامه افزود: پرونده‌ای در خصوص ۱۲۰ نفر از متهمین، که تعداد زیادی از افراد سابقه دار در آن محکومیت یافته اند، در مراحل رسیدگی قطعی است و ظرف یک تا دو ماه آینده حکم قطعی در این زمینه صادر و تعداد زیادی از مخلین نظم شهرستان، از طوایف مختلف به نقاط دور افتاده تبعید و به حبس‌های طولانی مدت و شلاق علنی محکوم خواهند شد.
 
قاضی القضات دادگستری در پایان اظهار داشت: از مردم شریف و متدین شهرستان چرام خواهش می‌کنیم که فرزندان خود را نصیحت کرده و از هرگونه جوزدگی و اقدام خلاف قانون و مخل نظم و امنیت پرهیز نمایند، چرا که عواقب هرگونه اقدام دامنگیر آن‌ها خواهد بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: