به روز شده در: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۸
کد خبر: ۴۹۳۹۶
|
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
کسانی که سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه‌ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.
خبردنا: ثبت‌نام از داوطلبان عضویت در انتخابات ششمین دوره شورا‌های اسلامی شهر و روستا از امروز /چهارشنبه/ راس ساعت هشت صبح آغاز شد و تا پایان وقت اداری روز سه شنبه ۲۶ ماه جاری در مجموع به مدت هفت روز ادامه می‌یابد.

به گزارش "خبردنا"، براساس اطلاعیه شماره ۶ ستاد انتخابات کشور، داوطلبان می‌توانند به چهار روش برای ثبت نام اقدام کنند:
 
روش نخست از طریق اپلیکیشن موبایلی به آدرس Entekhabat.moi.Ir و دریافت کد رهگیری، قابل اجرا است.

در روش بعدی داوطلبان می‌توانند از طریق نسخه دسکتاپ (کامپیوتر) و دریافت کد رهگیری اقدام، و در روش سوم با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و دریافت کد رهگیری فرآیند ثبت نام خود را کامل کنند.

در روش چهارم که به دلیل احتمال عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشنهاد نمی‌شود داوطلبان می‌توانند با مراجعه به فرمانداری‌ها به صورت حضوری فرآیند ثبت نام خود را انجام دهند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام را ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد، اصل شناسنامه عکس دار و تصویر تمام صفحات آن، اصل کارت ملی و تصویر آن، اصل کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان، یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید، ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهر‌های تا ۲۰ هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهر‌های بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت عنوان کرد.

اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا، اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر برشمرد.

کسانی که سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه‌ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: