به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۴۹۴۳۴
|
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۶
رییس بنیاد مسکن انقلاب کشور به شهر زلزله زده سی سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد سفر و از مناطق زلزله زده این شهر بازدید کرد.

به گزارش خبردنا، علیرضا تابش در حاشیه بازدید از انبار آهن آلات به رسانه ها گفت: ارزیابی ها تمام در شهر سی سخت تمام شده و تقریبا تمام منازلی که تخریب شده بودند بررسی و تشکیل پرونده نیز روزهای پایانی خود را سپری می کند.

وی با بیان اینکه دو نوع تسهیلات داریم که به هر واحد 100 میلیون تومان تسهیلات ملکی تعلق می گیرد و آن را تامین کردیم ، اظهارداشت:‌هزار و 260 واحد را بررسی و تشکیل پرونده دادیم که 680 واحد در شهر و 580 واحد در روستا بودند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب کشور افزود: 2 هزار و 900 واحد نیز تعمیراتی هستند که برای همه آنها تشکیل پرونده داده شده و می توانند کارشان را شروع کنند چون نیاز به پروانه ندارند.

تابش از پرداخت وام بلاعوض به 2 هزار و 300 واحد معیشتی جهت خرید کالاهای خانگی هم خبرداد و یادآورشد: مبلغ تصویب شده برای شهر سی سخت 270 میلیارد تومان است که از همان روز سوم بعد از زلزله و توسط دولت تصویب و همان هفته اول به استان کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ کردند.

وی گفت: بانک مرکزی نیز این اعتبار را به بانک‌های عامل ابلاغ و بانک های استان آمادگی دارند عقد قرارداد کنند.

رییس بنیاد مسکن انقلاب از مردم سی سخت خواست در کار بازسازی این شهر با نهادهای مرتبط همکاری های لازم را داشته باشند.

تابش گفت: ستاد بنیاد مسکن در ایام تعطیلات نوروزی تعطیلی ندارد و همه پای کار هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: