به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۴۹۵۵۹
|
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴
رئیس دادگستری شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد با پیشنهاد دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری این استان و موافقت آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه منصوب شد.

به گزارش خبردنا، با انتصاب ایرج علی بازی بعنوان رئیس کل دادگستری شهرستان لنده، پیام های تبریک فراوانی به دستگاه قضائیه بدلیل این انتصاب منتشر شده است.

انجمن خبرنگاران شهرستان لنده ، امام جمعه موقت و کانون هم اندیشی جوانان انقلابی در پیام های جداگانه ای این انتصاب را به مردم شهرستان و دستگاه قضایی تبریک گفته اند.

در متن پیام کانون هم اندیشی جوانان انقلابی لنده چنین آمده است:

صلابت و اقتدار قوه‌ی قضائیه، مهمترین خصوصیتی است که می تواند این رکن اساسی نظام اسلامی را بر ادای وظیفه‌ی اصلی آن یعنی احقاق و احیای حق مظلومان و مقابله با متجاوزان به حقوق افراد و جماعات، قادر سازد.
 
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

برادر ارجمند جناب ایرج علیبازی
 
با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با احترام، 
 
انتصاب شایسته و مدبرانه حضرتعالي را به سمت ریاست دادگستری شهرستان لنده  تبریک  عرض نموده و از خداوند منان توفیقات روزافزون شما در این مسئولیت در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) و تحت زعامت مقام عظمای ولایت را مسالت داریم.
 
یقیناً حضور حضرتعالی که فردی متعهد و با تجارب و اندوخته های قضایی هستید در رأس دادگستری  شهرستان، موجب رشد و ارتقاء دستگاه قضا خواهد.
 
همچنین لازم می دانیم از اقدامات ارزشمندتان، خصوصا در امر پیشگیری از جُرم، برخورد قاطع با متخلفان و قانون شکنان،  رسیدگی به دعاوی و ایجاد صلح و سازش در طی مدت سرپرستی در دادگستری شهرستان صمیمانه و خاضعانه تشکر و قدردانی بعمل آوریم.
 
باتشکر و احترام
 
*******************************

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا امام جمعه موقت و رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده در پیامی، انتصاب جناب آقای ایرج علیبازی را به سمت رئیس دادگستری شهرستان لنده تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

« لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَيِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْكِتَابَ وَالْمِيزَانَ لِيَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ: ما پیامبران خود را به دلایل روشن فرستادیم و به آنان کتاب و ترازو برای تشخیص حق از باطل دادیم تا مردم به عدالت برخیزند»."آیه مبارکه ۲۵ سوره حدید"

در این آیه خداوند یکی از انگیزه های بعثت پیامبران را اجرای عدالت دانسته است که عدالت به وسیله انبیاء و امام اجرا می شود، و اکنون در زمان غیبت امام این عدالت توسط علما، مجتهدین، حکام اسلامی، دادگا ها و قضات واجد شرایط عالم و عادل اجرا می شود

برادر بزرگوار جناب آقای علیبازی سلام علیکم

جوانی؛ شجاعت و پشتکار از صفاتی است که یک قاضی باید به آنها متصف باشد و این مهم ها در شما به عینه ملموس هست. چند سالی شما به عنوان قاضی در دادگستری شهرستان لنده خدمت و قضاوت نمودید و کارنامه قابل قبولی داشتید و البته رضایت صد درصدی از قاضی و قضات ناممکن هست ولی شما به وظیفه قانونی و شرعی خود جامه عمل پوشاندید.

با عرض خداقوت خدمت جنابعالی و همکارانتان؛حال که وظیفه ریاست دادگستری شهرستان لنده بر دوش شما نهاده شد امیدوارم با همان انرژی و بسا مضاعف تر در انجام این مسؤلیت حساس و پر مخاطره موفق باشید و خرسندم که این مسولیت با میلاد مهدی موعود ( عج ) مقارن شد و امیدوارم که خداوند باریتعالی و آن منتظر واقعی ظهور و حضور شما را در این امر مهم وخطیر یاری نمایند.

امیدوارم و انتطار داریم در راستای تحقق عدالت و دفاع از مظلومین والبته تلاش برای اصلاح ذات البین موفق و مؤید و پایدار باشید. ان شالله

نام:
ایمیل:
* نظر: