به روز شده در: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۴۹۶۰۲
|
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۶
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که کارکنان دستگاههای اجرایی و شرکت های خدمان در شهرستان های استان حتما به دورکاری بروند چراکه شرایط شیوع کرونا در استان برای همه نگران کننده شده است.

به گزارش خبردنا، حسین کلانتری در نشست ستاد مقابله با کرونا در سالن دولت یاسوج، اظهارداشت: مدیران کل و شهرستانی به هیچ وجه دور کاری ندارند و دورکاری مختص پرسنل است.

وی با بیان اینکه شهرستان های گچساران و کهگیلویه اکنون در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و شهرستان بویراحمد هم متاسفانه شرایط مناسب کرونایی ندارد، خاطرنشان کرد: شهرستان مارگون جزء نقاط قرمز ما و شهرستان چرام هم از هر ۱۰۰ مورد ۸۰ مورد آن هم متاسفانه مثبت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ‌شرایط طوری است که عروسی ها به عزا تبدیل می‌شود، باید مراقبت کرد چراکه جان انسان‌ها مهمتر است، عواطف و احساسات جوان ها را درک می‌کنیم اما شرایط طوری است که ذره ای غفلت، مرگ حتمی را بدنبال دارد.

کلانتری با بیان اینکه هر کس مراسمات استان کهگیلویه و بویراحمد را ببینید ما را متهم می‌کند، اظهارداشت: رسماً اعلام می‌کنیم بستر سازان اصلی مراسمات حتماً تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند چرا که هر تجمعی زمینه ساز ابتلا، بستری و مرگ است.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی استان جوان است، بیمارستان ها نیز کم و کادر درمان خسته شده و اگر مراعات نشود موج بدی اتفاق می‌افتد.

رئيس ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به زودی و ظرف چند ماه آینده واکسیناسیون عمومی اتفاق می‌افتد و حیف است بخاطر این چندماه به واسطه بی توجهی به پروتکل‌ها شاهد اتفاقات بد باشیم.

کلانتری افزود: اگر مبتلایان به کرونا از قرنطینه خارج شوند حتماً متخلف محسوب و با آنها برخورد قضایی می‌شود.

وی با تاکید براینکه اسامی مبتلایان  به ویروس کرونا را باید دانشگاه به سپاه بدهد تا نظارت دقیقی با همکاری سایر دستگاه ها بشود، یادآورشد:افزایش مبتلایان و فوتی های این دو هفته را در هفته های بعد خواهیم دید.

وی گفت: اگر نیروی انتظامی یا حمایت دستگاه قضا پای کار نباشد خیلی از مصوبات ما اجرایی نمی‌شود و برای اعمال قانون  هم دست نیروی انتظامی باز و دستگاه قضا اجازه داده است

دروکاری بر اساس اعلام ستاد مقابله با کرونا و بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی همچنان پابرجاست. طبق دستور استاندار کهگیلویه و بویراحمد مسئولیت رعایت مصوبات بر عهده مدیران استانی است و باید حتماً مدیران شهرستانی توجیه شوند.

بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی:

۱-وضعیت «زرد»:

۱/۱- کارکنان ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت های اساسی و مدیریت شهری با ۱۰۰% (صد درصد) ظرفیت در محل کار حاضر خواهند شد.

۲/۱- در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور ۲/۳ (دو سوم) کارکنان انجام خواهد شد.

۲- وضعیت «نارنجی»:

۱/۲- ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه‌های مرتبط با مأموریت های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سطح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۱/۳ (یک سوم) کارکنان خود اقدام نمایند.

۲/۲- در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور ۵۰% (پنجاه درصد) کارکنان انجام خواهد شد.

۳- وضعیت «قرمز»:

۱/۳- دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری و دستگاه های مرتبط با مأموریت های اساسی و مدیریت شهری می‌توانند با تشخیص بالاترین مقام مسئول (در سح ملی یا استان) نسبت به کاهش حضور تا ۵۰% (پنجاه درصد) کارکنان خود اقدام نمایند، مشروط بر آنکه خللی در ارائه خدمات ضروری به وجود نیاید.

۲/۳- در سایر ادارات شهر ارائه خدمات با حضور حداکثر ۳/۱ (یک سوم) کارکنان انجام خواهد شد.

۳/۳- کلیه مراکز آموزشی (آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها و…) به طور کامل تعطیل و صرفاً کارکنانی که حفاظت فیزیکی و حفاظت تأسیسات و سامانه‌های الکترونیکی ضروری باشند، حضور خواهند یافت.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: