به روز شده در: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۲
کد خبر: ۴۹۷۴۴
|
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه وبویراحمد
مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: متاسفانه علی رغم تلاش های صورت گرفته در حوزه تنظیم بازار متاسفانه عده ای سودجو به نبود مرغ کشتار روز در بازار استان دامن می زنند که نتیجه آن عدم انتقال مرغ های آماده کشتار به کشتارگاه ها، روانه شدن مرغ های تولیدی استان به استانهای همجوار بمنظور کسب سود بیشتر می شود.

به گزارش خبردنا، عبدالله بهمنش با بیان اینکه متاسفانه برخی واحد‌های تولیدی طیور خود را که سن شان از ۴۵ روز عبور کرده کشتار نمی‌کنند، اظهارداشت: این در حالیست که سقف سن کشتار طیور ۴۵ روز است و با واحد‌هایی که این موضوع را رعایت نکنند و از انتقال محموله تولیدی خود به کشتارگاه امتناع نمایند برخورد قانونی می‌شود.

وی تاکید کرد مدیران و مسوولان دامپزشکی در استان روزانه از طریق سامانه GIS دامپزشکی و اعزام کارشناسان بخش دولتی به کشتارگاه ها بمنظور بررسی گواهی حمل بهداشتی مرغ های انتقال یافته به کشتارگاه و نظارت عالیه بر فعالیت مسئولین فنی را با جدیت در دستور کار خود قرار دهند.

بهمنش با اشاره به اینکه از نظر تامین گوشت مرغ مشکلی وجود ندارد، گفت: در واحدهای گوشتی استان میانگین جوجه‌ریزی نسبت به سال گذشته بطور چشمگیری افزایش داشته، اما تقاضای گوشت مرغ نیز با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به شدت افزایش یافته که می طلبد با تلاش بیشتر، ادارات ذیربط با محوریت استانداری و جهاد کشاورزی این نابسامانی بازار مرغ استان به سرانجام برسد.

مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به مدیران مراکز پرورش مرغ گوشتی هشدار داد و گفت: مرغ داران می بایست مرغ آماده کشتار خود را حداکثر بمدت سه روز با هماهنگی دامپزشکی و جهادکشاورزی به کشتارگاه اعزام نمایند و روسای شهرستانها با هماهنگی مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی این مراکز نظارت های خود را تشدید نمایند و در صورت عدم همکاری ، مرغ داران متخلف به مراجع قضایی معرفی شوند.

بهمنش خطاب به مسئولین فنی کشتارگاه های طیور استان افزود: تمام توان خود را بمنظور کنترل گواهی حمل مرغ های کشتاری بکار گرفته و صحت و سقم تعداد مرغ های بارگیری شده به کشتارگاه را با گواهی حمل مطابقت نموده و تایید تخلیه را در سامانه قرنطینه دامپزشکی ثبت کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: