به روز شده در: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۹
کد خبر: ۴۹۸۹۰
|
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵
فرماندار کهگیلویه
فرماندار کهگیلویه تاکیدکرد که ردصلاحیت شدگان در انتخابات ششم شورای این شهرستان وابسته به جریانات سیاسی نبوده و واقعا نمی توان گفت که ردصلاحیت این کاندیداها سیاسی بوده است.

دارا کریمی نژاد در گفت و گو با خبردنا گفت:‌ ١٣۶ نفر کاندیدای انتخابات ششم در حوزه انتخابیه کهگیلویه شدند که از این تعداد ۱۲۷ کاندیدا تاییدصلاحیت و ۹ کاندیدای دیگر براساس استعلامات چهارگانه ردصلاحیت شدند.

وی تاکیدکرد که ردصلاحیت شدگان وابسته به جریانات خاص سیاسی نبوده و ردصلاحیت آنها براساس رد تاییدشان از سوی مراجع چهارگانه بوده است.

فرماندار کهگیلویه گفت: در شهر دهدشت ۶۸ کاندیدا، دیشموک ۲۸ کاندیدا ، قلعه رییسی ۲۴ کاندیدا و سوق  ۱۶ کاندیدا شده بودند که ۹ نفر از آنان ردصلاحیت شده اند.

کریمی نژاد افزود: کاندیدایی که نسبت به رد صلاحیت خود اعتراض دارند طبق تبصره یک و ۲ ماده ۵۳ قانون و تبصره ماده ۵۳ آیین نامه اجرایی انتخابات شورای اسلامی، در هیات‌های اجرایی و نظارت شهرستان‌ها رد صلاحیت شده اند، این فرصت را دارند که از تاریخ نهم لغایت ۱۲ اردیبهشت ماه جاری به دفتر رسیدگی به شکایات هیات عالی نظارت بر انتخابات شورای اسلامی مستقر در استانداری مراجعه و اعتراض خود را به ثبت برسانند.

نام:
ایمیل:
* نظر: