به روز شده در: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
کد خبر: ۴۹۹۰۶
|
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۱
وزير نيرو در نامه ای جداگانه به استاندار کهگیلویه و بویراحمد، وضعيت كنوني برق را تشريح و تنگناهاي توليد را مورد اشاره قرار داد.

خبردنا: رضا اردكانيان با ارسال نامه ای جداگانه به استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تشريح آخرين وضعيت صنعت برق، به تراز منفي توليد و مصرف برق اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: به منظور پيشگيري از بروز خاموشي در سال جاري، سه هزار و ۲۰۰ مگاوات بيشتر از سال گذشته نيازمند اجراي برنامه هاي مديريت بار هستيم .

به گزارش خبردنا، در اين نامه آمده است: افزايش قابل ملاحظه و زودهنگام دماي هوا سبب افزايش بي سابقه مصرف برق به ميزان ۲۲ درصد در فروردين ماه سال جاري در مقايسه با سال گذشته گرديده و اين در شرايطي است كه كم بارشي نيز موجب كاهش ۳۴ درصدي حجم آب مخازن نيروگاه هاي برق آبي و متناسب با آن، كاهش ظرفيت توليد برق اين نيروگاهها و ايجاد عدم توازن توليد و مصرف برق در كشور شده است.

اردكانيان خاطرنشان كرد: وزارت نيرو با هدف تأمين برق پايدار، در طي يك سال گذشته به احداث واحدهاي جديد نيروگا هي و شبكه هاي مورد نياز اقدام و براي اجراي برنامه هاي مديريت مصرف با همكاري مشتركان برنامه ريزي لازم را به عمل آورده است. اما با عنايت به كاهش توليد نيروگاه هاي برق آبي، براي جلوگيري از بروز خاموشي نياز به اعمال برنامه هاي مديريت مصرف به ميزان سه هزار و ۲۰۰ مگاوات بيشتر از سال گذشته خواهـد بود.

وزير نيرو در اين نامه همچنين با اشاره به پاداش هاي در نظر گرفته شده براي مشتركاني كه در هر استان با برنامه هاي مديريت بار همكاري نمايند، اختيار نحوه اختصاص اين پاداش هاي را به استانداران واگذار نموده است.

اردکانیان خاطرنشان مي سازد: در اين نامه سقف مصرف هر استان در ماه هاي ارديبهشت، خرداد و سه ماه تابستان تعيين و راهكارهاي مديريت مصرف در بخش هاي مختلف نيز به استان هاي مذكور به صورت جداگانه، ارائه شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: