به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
کد خبر: ۴۹۹۸۳
|
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۸
خواجوی:
رئیس جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اصل برای جبهه اصلاحات در سطح کشور و استان مشارکت در انتخابات ۱۴۰۰ است.

به گزارش خبردنا، «علی خواجوی» افزود: جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد متناسب با آیین نامه جبهه اصلاحات کشور با محوریت انتخابات ۱۴۰۰ تشکیل شده است، کمیته‌های مختلف این جبهه تشکیل و شروع به فعالیت کرده‌اند.

وی گفت: در حوزه‌های انتخابیه‌های استان کمیته‌ها و گروه‌هایی جهت بررسی داوطلبان شوراهای شهر مشخص شد و برای انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابی گچساران و باشت نیز کمیته تشکیل شد.

رئیس جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: پس از بررسی گروه‌ها و اعلام نتیجه بررسی‌ها به جبهه اصلاحات، در خصوص انتخابات شوراهای شهر استان کهگیلویه و بویراحمد و میان دوره مجلس شورای اسلامی در گچساران تصمیم‌گیری می‌شود که لیست بدهیم یا نه.

خواجوی گفت: اساساً جبهه اصلاحات با هدف شرکت در انتخابات در کشور تشکیل شده است، مشروط به اینکه قاعده انتخابات در سال ۱۴۰۰ رعایت شود و انتخابات رقابتی، آزاد و با حضور سلایق مختلف باشد.

وی ابراز عقیده کرد: با این شرایطی که شورای نگهبان حضور صلاحیت افراد مختلف را بدون اینکه مجلس مصوبه‌ای داشته باشد محدود می‌کند باعث دلسردی‌ها می‌شود.

رئیس جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: اصل برای جبهه اصلاحات در سطح کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد این است که در انتخابات شرکت داشته باشد اما باید داوطلبانی که می‌توانند سلایق و اندیشه‌های مختلف جامعه را نمایندگی کنند در عرصه انتخابات حضور داشته باشند.

خواجوی ادامه داد: در صورتی که داوطلبان مورد وثوق اصلاح‌طلبان امکان حضور در انتخابات را پیدا نکنند امکان انتخابات سرد و با استقبال کم مردم وجود دارد.

رئیس جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: ۱۴ گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ چهره‌های خوبی هستند آقای تاج‌زاده را در صدر این ۱۴ نفر می‌دانم و نشان داد که مطالبات مردم را مطرح می‌کند.

خواجوی گفت: اصلاح طلبان رسماً گزینه‌های خود را برای انتخابات ریاست جمهوری مشخص کردند اما بقیه جریانات سیاسی شاید خیال‌شان راحت است که تاکنون گزینه‌های خود را مشخص نکرده‌اند.

وی افزود: کروناویروس تاثیراتی بر انتخابات ۱۴۰۰ دارد اما بیشترین تأثیر را حضور داوطلبان از طیف‌های مختلف که بتوانند اقشار جامعه را نمایندگی کنند و مناظرات داوطلبان دارد.

رئیس جبهه اصلاحات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری انتخابات پرشور و با مشارکت حداکثری مستلزم حضور داوطلبان از سلایق و طیف‌های مختلف است.

خواجوی بیان کرد: در دوره‌های قبلی انتخابات با نظارت استصوابی شورای نگهبان روبرو بوده‌ایم اما در این دوره قبل از اجرای نظارت استصوابی خود، یک نظارت استصوابی دیگر اعمال کرده است./ایسنا 

نام:
ایمیل:
* نظر: