به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۶
کد خبر: ۵۰۰۱۵
|
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۷
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه بویراحمد خبر داد:
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به همت حوزه مشارکت و اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان دو میلیارد و 700 میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌شده است.

به گزارش ،خبردنا، جلسه شورای زکات کمیته امداد استان به‌منظور برنامه‌ریزی جهت جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات مردم خیر و نیکوکار استان در روز عید سعید فطر با حضور اعضای شورای زکات استان در دفتر امام‌جمعه یاسوج برگزار شد.
قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه، ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم نیکوکار استان و تبریک پیشاپیش عید سعید فطر گفت: ما در سال گذشته 17 میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری کردیم که 70 درصد آن در امور محرومین و 30 درصد در زمینه پروژه‌های عام‌المنفعه در استان هزینه شده است.
وی بابیان اینکه تعهد امسال زکات کمیته امداد استان، 18 میلیارد تومان و 500 میلیون تومان است، صریح کرد:  مردم خیر و نیکوکار کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای سال جاری تاکنون دو میلیارد و 700 میلیون تومان زکات واجب و مستحب به این نهاد پرداخت کرده‌اند و این نشان‌دهنده اعتماد مردم و امید به جمع‌آوری تعهدات ما در سال جاری است.
مبشری در خصوص جمع‌آوری زکات فطریه در استان تصریح کرد: هم‌افزایی و انسجام میان دستگاه‌های حمایتی، نهادها و مؤسسات خیریه در زمینه جمع‌آوری زکات فطریه و شفاف‌سازی و ارتقاء سطح اعتماد عمومی جامعه از مهم‌ترین اولویت‌های ماست.
وی خاطرنشان کرد: نهادهای متولی جمع آوری زکات فطریه مانند هلال احمر ،بهزیستی، مؤسسات خیریه و شبکه های نیکوکاری می توانند با مراجعه به دبیرخانه شورای زکات مستقر در دفاتر کمیته امداد، نسبت به دریافت مجوز جمع آوری زکات فطریه اقدام کنند و در این زمینه فراخوان لازم ازطریق صدا وسیما، ائمه جمعه وجماعات، مراکز فعال وهمچنین رابطین زکات درسراسر استان به عمل می آید. 
مبشری بیان کرد: باید نهایت استفاده را از ظرفیت صداوسیمای مرکز استان به‌عنوان رئیس کمیته اطلاع‌رسانی و مطبوعات و رسانه‌ها و فضای مجازی جهت فرهنگ‌سازی و تبلیغات زکات ببریم.  
مبشری بابیان اینکه یکی از ارکان مهم در بحث زکات ائمه جمعه شهرستان‌ها به‌عنوان رؤسای شورای زکات هستند گفت: ائمه جمعه می‌توانند بیشترین تأثیرگذاری را در خصوص تشویق مردم به پرداخت زکات و شفاف‌سازی مصرف آن داشته باشند و امید است با تلاش و همکاری همه جانبه همه دست اندرکاران، درآمد حاصل از زکات فطریه نسبت به سال قبل افزایش قابل ملاحظه ای داشته باشد. 
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به درگاه‌های مشارکتی برای پرداخت زکات فطریه در این نهاد اشاره و بیان کرد: علاوه بر پایگاه‌های ثابت و سیار در محل برگزاری نماز عید سعی فطر در استان، مردم خیر و نیکوکار می‌توانند با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر استان، با شماره‌گیری کد#5*74*8877* و یا شماره کارت6037997599038941  مبلغ فطریه و کفارات خود را برای کمک به نیازمندان این نهاد اهداء کنند.
شایسته ذکر است، در تمامی ادارات کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، دبیرخانه شورای زکات دارای شماره کارت مجازی جهت دریافت و جمع‌آوری زکات فطریه و کفارات مردم خیر و نیکوکار برای کمک به نیازمندان است.
 

نام:
ایمیل:
* نظر: