به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
کد خبر: ۵۰۰۲۲
|
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خبرداد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: خوشبختانه طی دو هفته اخیر روند شیوع بیماری در استان نزولی شده است.

به گزارش خبردنا، پرویز یزدان پناه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به آخرین وضعیت کووید 19 در استان، افزود: تاکنون 264 هزار مراجعه کننده به مراکز بهداشتی و درمانی استان داشته ایم.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا در استان تاکنون 17 هزار بیمار بستری و از این تعداد 16 هزار و 600 نفر ترخیص شده‌اند.

یزدان پناه یادآوری شد: در روز گذشته، 163 بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری شدند که 26 نفر از این بیماران در بخش icu تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه 91 درصد از مبتلایان به کووید 19 استان بهبود یافته‌اند، خاطرنشان کرد: 198 هزار تست کرونا تاکنون گرفته شده که شاخص نمونه گیری کشور 20 درصد و شاخص استان ما 28 درصد بود.

وی تاکید کرد: شاخص شیوع بیماری در کشور 31 درصد و در استان 77 درصد است که خوشبختانه تاکنون به خوبی کنترل شده است.

یزدان پناه گفت: شهرستان لنده تاکنون بیشترین شیوع بیماری و شهرستان دنا کمترین میزان را داشته است.

وی در ادامه با اشاره به تداوم تزریق واکس کرونا در استان افزود: 27 هزار دوز واکسن تاکنون وارد استان شده که 22 هزار دوز آن تزریق شد، امید است واکسیناسیون عمومی تداوم یافته و جاعه ما به ایمنی جمعی نزدیک شویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج یادآور شد: در هفته ای که گذشت طی نشستی که با معاونین توسعه و درمان وزارت بهداشت داشتیم با اضافه شدن ۱۰۰ تخت به بیمارستان دهدشت موافقت شد و همچنین تامین اعتبار لازم جهت خرید دو دستگاه آمبولانس، تخصیص یک دستگاه آمبولانس برای بیمارستان دهدشت، تامین اعتبار لازم جهت خرید دستگاه اسپکت سی تی و موافقت با احداث ۱۶ خانه متخصص جهت بیمارستان دهدشت از دستاوردهای این سفر بود.

یزدان پناه همچنین اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات مطلوب بهداشتی و درمانی به مردم شریف استان به زودی شاهد بهره برداری از پروژه های بزرگی چون بیمارستان نرگسی گچسارن، کلینیک دهدشت، 2 پایگاه اورژانس جاده ای و مرکز جامع سلامت شهرستان لنده خواهیم بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: