به روز شده در: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۵۰۰۴۰
|
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱

خبردنا: سردار حسین دهقان از ثبت نام خود برای حضور در انتخابات 1400 خبر داد.

تعداد بازدید : 17

سردار دهقان کیست؟

حسین دهقانی پوده مشهور به حسین دهقان (زاده ۱۲ اسفند ۱۳۳۵ در روستای پوده، استان اصفهان)سیاست‌مدار، معاون ریاست جمهوری، رئیس سابق بنیاد شهید و فرمانده نظامی است که پیش‌تر در دولت یازدهم، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود، وی هم‌اکنون به‌عنوان مشاور فرمانده کل قوا (رهبر جمهوری اسلامی ایران) در صنایع دفاعی فعالیت می‌کند.

مدرک تحصیلی سردار حسین دهقان

سردار دهقان دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه تهران و دانش‌آموخته دکتری مدیریت از دانشگاه تهران است.

فعالیت های نظامی سردار دهقان سردار دهقان فعالیت نظامی خود را از سال ۱۳۵۸ با عضویت در سپاه پاسداران آغاز کرد و در طول جنگ ایران و عراق از اعضای این نهاد بود. سردار حسین دهقان از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ جانشینی فرمانده نیروی هوایی سپاه و از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ نیز فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران را برعهده داشت. او در فاصله سالهای ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران بود. دهقان در دولت هفتم بعنوان قائم‌مقام وزیر دفاع و در دولت‌های هشتم و نهم؛ بعنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت می‌کرد.

پیشینه سردار حسین دهقان مشاور فرماندهی فرماندهی کل قوا (رهبر جمهوری اسلامی ) در حوزه صنایع دفاعی استاد راهنما و استاد مشاور پایان نامه و رساله دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت‌های هشتم و نهم قائم‌ مقام وزیر دفاع در دولت‌های هفتم و هشتم فرماندهی رده‌های مختلف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ ایران و عراق دومین فرماندهٔ نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران جانشین فرمانده نیروی هوایی سپاه دبیر کمسیون سیاسی_دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس کمسیون سیاسی_دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام . رئیس هیئت مدیره هلدینگ ICT ستاد اجرایی فرمان امام جانشین رئیس و دبیر کل مرکز مطالعات راهبردی و دفاعی کشور در سال های 1388 الی 1389 مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه

نام:
ایمیل:
* نظر: