به روز شده در: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۵۰۳۱۱
|
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰

خبردنا: در حالی که جبهه اصلاحات ایران رسما اعلام کرده که با توجه به ردصلاحیت چهره‌های اصلاح‌طلب از سوی شورای نگهبان، نامزدی برای معرفی به مردم ندارد و از کسی در این انتخابات حمایت نمی‌کند، برخی رسانه‌های اصولگرا و وابسته به نهادهای خاص با جعل و خبرسازی، در تلاش‌اند تا افکار عمومی را نسبت به رویکرد و مواضع اصلاح‌طلبان در این انتخابات گمراه کنند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این رسانه‌ها که به شدت از عملکرد شورای نگهبان در ردصلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان حمایت کرده‌اند، حالا به دنبال معرفی برخی چهره‌ها و احزاب بدلی به عنوان اصلاح‌طلب به مردم هستند.

آذر منصوری سخنگوی جبهه اصلاحات در واکنش به خبری که خبرگزاری فارس منتشر کرده است، در توییتی نوشت؛‌ جبهه_اصلاحات_ایران ⁩ متشکل از ۳۱حزب اصلاح طلب و ۱۵شخصیت حقیقی است. ما امروز اعلام کردیم؛ ‌«‌ با توجه به رد صلاحیت فله ای شورای نگهبان، نامزدی برای معرفی به مردم در انتخابات۱۴۰۰نداریم.» ‌خبرگزاری فارس اعلام کند این جبهه‌ای که از آن نام برده، متشکل از چه احزاب و چه افرادی است؟؟!!!

خبرسازی جنجال‌برانگیز اصولگرایان علیه اصلاح‌طلبان/ ماجرای نسخه بدلی

همچنین عماد بهاور عضو حقیقی جبهه اصلاحات ایران به خبر حمایت «جبهه اصلاح‌طلبان ایران» از مهرعلیزاده که در فارس و رجانیوز منتشر شده واکنش نشان داد و گفت: جبهه اصلاح‌طلبان ایران، نسخه بدلی "جبهه اصلاحات ایران" است و برای چنین روزهایی ساخته شده که خبرگزاری فارس و صدا و سیما اعلام کنند که اصلاح‌طلبان هم در انتخابات کاندیدا دارند.

خبرسازی جنجال‌برانگیز اصولگرایان علیه اصلاح‌طلبان/ ماجرای نسخه بدلی

گفتنی است که خبرگزاری اصولگرای فارس در خبری نوشته بود: جبهه اصلاح‌طلبان ایران پس از پایان نشست خود اعلام کرد که از مهر علیزاده به عنوان کاندیدای اختصاصی حمایت می‌کند.

این خبرگزاری افزوده بود: در این جلسه تاکید شد با توجه به اهمیت انتخابات و عدم حضور جناب محمدرضا عارف و رد صلاحیت پزشکیان به عنوان کاندیداهای اصلاح طلبان و تایید محسن مهر علیزاده معاون دولت اصلاحات از ایشان اعلام حمایت می کنیم. در این جلسه مقرر شد که عباس معینی رئیس ستاد انتخابات جبهه اصلاح طلبان ایران شود.

این خبرگزاری اصولگرا در معرفی این تشکل به اصطلاح اصلاح‌طلب نوشته است: جبهه اصلاح‌طلبان ایران متشکل از تعدادی احزاب اصلاح‌طلب و اعتدالی، یک دهه است راه‌اندازی شده است که مصطفی کواکبیان و محمدجواد حق‌شناس روسای ادواری آن را بر عهده داشته‌‌اند و احزاب اصلاح طلب ترقی ایران، تدبیر و توسعه، فرزندان ایران در آن عضویت دارند. حزب آزادی به دبیرکلی مجید محتشمی و حزب مردم‌سالاری به دبیرکلی مصطفی کواکبیان پس از عضویت در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات از جبهه اصلاح طلبان ایران خارج شدند.

اما مواضع جبهه اصلاحات ایران

گفتنی است امروز جبهه اصلاحات ایران در پی انتشار لیست افرادی که برای انتخابات ریاست جمهوری تائید صلاحیت شدند، بیانیه‌ای صادر کرد و نوشت: شورای نگهبان در اقدامی از پیش زمینه سازی شده نمایندگان همه جریان‌های سیاسی مختلف کشور را به غیر از یک جریان مشخص حذف کرد. این اقدام از نظر ما فقط به معنای حذف اصلاح طلبان نیست، بلکه پیام اصلی آن حذف مردم از فرآیند تصمیم‌گیری در امور کشور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: