به روز شده در: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۵۰۴۷۳
|
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴

تیم ملی ایران با برتری پرگل مقابل بحرین ضمن شکستن طلسم ۵۰ساله پیروز نشدن در خاک این قسمت از خاک سابق خود، به صعود امیدوار شد.

به گزارش خبردنا، نیمه نخست دیدار تیم‌ملی فوتبال ایران و بحرین در منامه بدون گل مساوی به پایان رسید اما در نیمه دوم، شاگردان اسکوچیچ با استفاده از هماهنگی زوج مرگبار خود برای حریفان، دروازه میزبان را به آتش کشید.

 تیم‌ملی فوتبال ایران از ساعت ۲۱ امشب (دوشنبه) در چارچوب مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف بحرین رفت و با وجود نمایش کاملا برتر مقابل میزبان و خلق چندین موقعیت عالی گلزنی، با نتیجه مساوی بدون گل به رختکن رفت.

تساوی ایران و بحرین در پایان یک نیمه هجومی از یوزها در خاک منامه

ترکیب تیم ملی ایران: علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، شجاع خلیل‌زاده، میلاد محمدی (۴۶ - سامان قدوس)، مهدی طارمی، وحید امیری (۶۸ - سعید عزت‌اللهی)، محمدحسین کنعانی‌زادگان (۸۳ - مرتضی پورعلی‌گنجی)، احمد نوراللهی، علی قلی‌زاده (۸۳ - مهدی قایدی) و سردار آزمون (۷۳ - مهدی ترابی).

ترکیب تیم ملی بحرین: سیدمحمد جعفر، سیدرضا عیسی (۸۰ - احمد موسی)، ولید الحیام، احمد نبیل، حمد شمسان، علی حرم، جاسم الشیخ (۶۹ - سید سعید)، عبدالوهاب المالود (۶۲ - کمیل الاسود)، مهدی حمیدان، محمد مرهون (۶۲ - علی مدن) و محمد الرمیحی (۶۹ - اسماعیل عبدالطیف).

 

ایران ۳ _ بحرین صفر | یک بار جستی ملخک ! / تقدیم به شیخ‌سلمان و AFC

تیم ملی فوتبال که در نیمه نخست می توانست کار حریف را یکسره کرده و در نیمه دوم سراغ تکرار نتیجه شش بر صفر خود در تهران برود، با دست و دلبازی طارمی، چند موقعیت ایده‌آل را از کف داد تا بحرین خوشحال و خوش شانس به رختکن برود.

در نیمه دوم، یوزها با خونسردی بیشتر در زمین حریف توپ را به چرخش درآوردند و با پاس های عمقی و زمینی دفاع کند بحرین را به زانو درآورد و سه بار توسط آزمون و طارمی تور دروازه میزبان را به لرزه درآورد.

پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل بحرین، در حالی رقم خورد که این نهمین برد ایران مقابل بحرین بود؛ اما اولین پیروزی ایران در خاک بحرین به شمار می‌آید. پیش از این، تیم ملی با هدایت میروسلاو بلاژوویچ، برانکو ایوانکوویچ، علی دایی، افشین قطبی، کارلوس کی‌روش و مارک ویلموتس شش بار در خانه بحرین به مصاف این تیم رفته بود که در هیچ یک از دیدارها نتوانسته بود به برتری برسد و تیم ملی این طلسم را با هدایت دراگان اسکوچیچ شکست.

به گزارش تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان با این پیروزی ۱۲ امتیازی شد و پس از عراق ۱۴ امتیازی و با تفاضل گل بهتر نسبت به بحرین در رتبه دوم جدول ایستاد. با این پیروزی، سرنوشت تیم ملی فوتبال کشورمان برای راهیابی به جام جهانی ۲۰۲۲ تغییر کرد و حالا ابتکار عمل در دست شاگردان اسکوچیچ است. پس از بحرین ۱۲ امتیازی در رتبه سوم، هنگ‌کنگ با پنج و کامبوج با یک امتیاز رتبه‌های چهارم و پنجم گروه C را در اختیار دارند.

ایران ۳ _ بحرین صفر | یک بار جستی ملخک ! / تقدیم به شیخ‌سلمان و AFC

 لحظات حساس بازی

دقیقه ۷:  بحرین نفوذ خطرناکی از جناح راست دفاع ایران به داخل محوطه جریمه داشت که حاج‌صفی در این صحنه هوشیار بود و پاس کات‌بک بازیکن بحرین را دور کرد.

دقیقه ۱۰: ایران اولین موقعیتش را روی ارسال بلند مستقیم اما هدفمند نورالهی به دست آورد که مهدی طارمی با فرار از میان مدافعان بحرین توانست مقابل دروازه ضربه سر بزند اما توپ درست جایی رفت که دروازه‌بان بحرین ایستاده بود.

دقیقه ۱۹: سردار آزمون روی ارسال خوب قلی‌زاده از نقطه کرنر توانست ضربه سرش را بالاتر از همه بزند اما مدافع بحرین پیش از رسیدن توپ به دروازه، توپ را دفع کرد.

دقیقه ۲۰: حرکت تکنیکی علی قلی‌زاده از جناح راست با پاس او به پشت محوطه جریمه همراه شد که احسان حاج‌صفی خودش را به توپ رساند و شوت سرکشی زد که دروازه‌بان بحرین دو ضرب توپ را مهار کرد و نگذاشت سردار آزمون از توپ دوم استفاده کند. تیم‌ملی در این دقایق، توپ و میدان را در اختیار گرفته بود.

دقیقه ۲۳: مدافعان بحرین با تکلی حیاتی، مانع از رسیدن پاس در عمق خوب احمد نوراللهی به سردار آزمون شدند تا مهاجم تیم‌ملی با دروازه‌بان بحرین تک به تک نشود.

دقیقه ۳۰: مهدی طارمی با فرار از بین مدافعان بحرین و پاس توی در زیبای وحید امیری به سبک رونالدینیو، توانست در داخل محوطه جریمه این تیم شوت‌زنی کند اما دروازه‌بان بحرین، شوت آرام و زمینی طارمی را مهار کرد.

دقیقه ۳۱: مهدی طارمی دوباره از پشت مدافعان بحرین فرار کرد اما احمد نبیل که آخرین مدافع بحرین بود، او را قبل از رسیدن به محوطه جریمه با تکل سرنگون کرد که با وجود تک به تک بودن موقعیت، داور فقط به دادن کارت زرد بسنده کرد.

دقیقه ۴۰: مرهون با فرار از جناح راست دفاع ایران با بیرانوند تک به تک شد؛ اما خروج بیرانوند و مدافعان ایران مانع از گل‌زنی مهاجم بحرین شد.

ایران ۳ _ بحرین صفر | یک بار جستی ملخک ! / تقدیم به شیخ‌سلمان و AFC

نیمه دوم
دقیقه 48:
 سامان قدوس پشت محوطه جریمه بحرین صاحب توپ شد و شوتی را روانه دروازه محمد جعفر کرد، اما ضربه او راهی به دروازه نداشت.

دقیقه 51: وحید امیری به سمت دروازه بحرین حرکت می‌کرد که توسط علی حرم متوقف شد و از داور مسابقه نیز کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه 54: وحید امیری روی یک حرکت خوب مهدی طارمی را صاحب توپ کرد و پاس او پشت مدافعان بحرین برای سردار آزمون، ایران را به گل رساند.

دقیقه 58: این بار سامان قدوس با پاس عالی پشت مدافعان بحرین مهدی طارمی را با محمد جعفر در موقعیت تک به تک قرار داد، اما طارمی ضربه‌ای بی‌دقت به توپ زد که از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 61: مهدی طارمی روی پرس شدید بازیکنان ایران در میانه زمین صاحب توپ شد که با پاسی سریع سردار آزمون را صاحب موقعیت کرد و این بار هم همکاری این دو، ایران را به گل رساند.

دقیقه 73: سامان قدوس با حرکات تکنیکی خود خط دفاعی بحرین را به هم ریخت و توپی را به علی قلی‌زاده رساند که ضربه این بازیکن از بالای دروازه بحرین به بیرون رفت.

دقیقه 78: مهدی طارمی این بار در محوطه جریمه بحرین صاحب توپ شد که ضربه او را محمد جعفر مهار کرد.

دقیقه 80: مهدی ترابی در سمت چپ با فشار روی مدافعان بحرین توپ‌گیری کرد و با پاسی که به احمد نوراللهی داد، موقعیت مناسب برای ایران ساخت. پاس نوراللهی به طارمی در محوطه جریمه کافی بود تا سازنده دو گل نخست ایران، این بار گل سوم را وارد دروازه بحرین کند.

دقیقه 83: ارسال از سمت راست روی تیر دوم دروازه بحرین به سعید عزت‌اللهی رسید و می‌توانست منجر به گل چهارم ایران شود، اما عزت‌اللهی یک قدم برای گل کردن این توپ کم آورد.

دقیقه 88: مهدی طارمی در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان بحرین توپ را به مهدی قایدی سپرد که ضربه او از کنار دروازه راهی اوت شد.

ایران ۳ _ بحرین صفر | یک بار جستی ملخک ! / تقدیم به شیخ‌سلمان و AFC

 
نام:
ایمیل:
* نظر: