به روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
کد خبر: ۵۰۶۴۰
|
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۷
توصیه مهم دادستان یاسوج به مردم و کاندیداها:
دادستان مرکز کهگیلویه و بویراحمد از منتخبان اصلی و علی البدل انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر یاسوج در ایجاد آرامش و امنیت بعد از انتخابات تلاش دوچندانی کنند و اجازه ندهند کسی یا کسانی آرامش و امنیت شهر یاسوج را برهم بزنند.

به گزارش خبردنا، " سیدعلی ملک حسینی " در نشستی با مسوولان اجرایی برگزاری انتخابات و اعضای اصلی و علی البدل شورای شهر یاسوج گفت: در روز برگزاری انتخابات 1400 بیش از 100 نفر بازداشتی داشتیم و این افراد از همه سلایق، گروه‌ها و اقوام مختلف کاندیداها بودند.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج با تاکید براینکه والله قسم برای برقراری آرامش و امنیت با احدناسی تعارف با نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: رمز موفقیت در انتخابات 98 همین بوده که سلامت اولویت اول ما بوده است بطوری که نماینده فرماندار و از اعضای صندوق را هم بازداشت کردیم.

ملک حسینی با بیان اینکه در انتخابات 98 بعد از اعلام نتیجه همه به خانه‌ها رفتند و رأی اعلام شده را پذیرفتند، یادآورشد: آن انتخابات یکی از سلامت‌ترین انتخابات بود و امسال هم عزم شورای تأمین برگزاری یک انتخابات سالم بود.

وی گفت: هیچ استانی همانند استان کهگیلویه و بویراحمد برخورد قانونی نداشته است.

این مسوول قضایی در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تا ساعت شش صبح، همکاران قضایی در دادسراها ماندند و همان روز هم برای تعیین تکلیف بازداشتی‌ها در کلانتری‌ها حضور پیدا کردند، اظهارداشت: ذره‌ای از حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد.

ملک حسینی گفت: اینکه کسی فکر کند که انتخاباتی برگزار شود و هیچ کس ناراضی نباشد، فکر اشتباهی است و همه چیز باب میل تمام کاندیداها حاصل نمی‌شود.

وی به منتخبین شورای اسلامی شهر یاسوج هم گفت: در فرمایش معصوم علیه السلام هست که روز حساب (روز قیامت)، فردی که مسئولیت داشته را با غل و زنجیر می‌آوردند، اول حساب و کتاب می‌کنند، بعد غُل و زنجیر باز می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب یاسوج افزود: این فرمایش یعنی اینکه باید خیلی حواسمان باشد و البته این تذکر اول به خودم و بعد دیگران است چرا که همه ما در صحرای محشر با غل و زنجیر وارد می‌شویم و اگر کارمان درست و برای رضای خدا بود، قطعاً رضایت الهی هم فراهم می‌شود.

ملک حسینی با بیان اینکه سلامت انتخابات برای همه ماها اهمیت ویژه‌ای دارد، گفت: هیچ گونه دخل و تصرفی در سیستم الکترونیکی انتخابات شورای اسلامی شهر وجود ندارد و آن کسی که لیست PDF را در فضای مجازی منتشر کرده، را باعث و بانی این سر و صدا برای این مردم مظلوم می دانیم.

وی گفت: به کسی که این لیست را منتشر کرده، برسیم، طبق قانون با او برخورد می‌کنیم.

این مقام قضایی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: قانون تکلیف را مشخص کرده، هر کس اعتراض یا شکایتی دارد، باید در چارچوب قانون شکایت و اعتراض خود را ارائه دهد. نظام جمهوری اسلامی ایران ضعیف نیست و هر آشوبی را جمع کرده، اما نظام اسلامی نمی‌خواهد، خودش را مقابل مردم قرار دهد.

ملک حسینی گفت: اگر توضیحات مسئولان و دست اندرکاران انتخابات را قبول کرده‌اید، صادقانه به مردم اعلام کنید که فرایند انتخابات درست بوده، چرا که در غیر این صورت مسئول هستید. اعتراض حق قانونی کاندیداها هست، اما از راه قانونی.

وی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم که کسی بخواهد جلوی ادامه فرایند انتخابات را بگیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: