به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۰۷۷۶
|
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
در مراسمی با حضور معاون هماهنگی توزیع توانیر، "حسن کریمی" به‌عنوان مدیرعامل جدید شرکت توزیع نیروی برق استان البرز معرفی شد.

به‌گزارش خبردنا/ "غلامعلی رخشانی مهر" در این مراسم اظهار کرد: عدم توازن تولید و مصرفی که در سال جاری رخ داد، چیزی نیست که در یک‌شب رخ داده باشد. صنعت برق از قبل پیش‌بینی‌‌هایی را کرده بود و از ایام عید در توانیر جلساتی را با مقامات استانی برگزار کردیم.

وی با اشاره به تاثیر افزایش غیرمعمول 5 درجه بالاتر از دماهای معمول سال گذشته بر شرایط کنونی، افزود: باید جابجایی بار از ساعات اوج به ساعات غیراوج با برنامه‌های تشویق محور یا بازار مدیریت مصرف در برخی از کشورها صورت می‌گرفت. هر درجه افزایش دما حدود دو هزار مگاوات مصرف را بالا می‌برد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر خاطرنشان کرد: در سال جاری بدون توجه به افزایش دما، باید 66 هزار و 600 مگاوات نیروگاه می‌داشتیم تا بتوانیم پاسخگوی مطالبه مردم و صنایع در بخش مصرف باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر دنیا در حال حرکت به سمت استفاده از نیروگاه‌های مجازی در پیک مصرف است. اگر به سایت بین‌المللی انرژی مراجعه شود، توصیه شده کشورهای توسعه یافته باید چهار تا هشت درصد انرژی را با روش‌های پاسخگویی بار جبران کنند.

رخشانی مهر تصریح کرد: در این راستا راهی جز مدیریت سرمایه وجود ندارد یعنی باید بهره‌وری سرمایه را بیشتر کنیم.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه صنایع عمدتا مصارف خود را به شب منتقل کردند، ادامه داد: امسال علاوه بر افزایش دما مشکلاتی از قبیل از دست دادن منابع آبی نیز رخ داد. آنچه بعد از سوم و چهارم خرداد رخ داد، مدیریت ساعت‌های پیک مصرف برق بود.

وی گفت: از آنجایی‌که برخی روزهای گرم حداقل 15 هزار مگاوات کمبود داشتیم با کمک تمامی نیرو‌ها توانستیم 9 هزار مگاوات مدیریت جابجایی بار را انجام دهیم.

به‌گفته رخشانی مهر، باید بتوانیم بار را رویت‌پذیر و کنترل‌پذیر کنیم.

در پایان "مهندس حسن کریمی"، مهندس دانشمند و ارزشمند استان کهگیلویه و بویراحمد به‌عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان البرز معرفی شد.

مهندس کریمی پیش از این، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بود که پس از استعفای بهنام بیات، از طریق فراخوان به سمت جدید منصوب شد.

مهندس کریمی از مدیران توانمند، متعهد ، دلسوز و متخصص صنعت برق کشور است. وی در شرکت های توزیع برق استان کهگیلویه و بویراحمد و اهواز خدمات شایان و قابل تقدیری را در حوزه زیرساختی از خود به یادگار گذاشته است.

خبردنا با افتخار، انتصاب برادر عزیزمان جناب مهندس کریمی را در مسوولیت جدید تبریک و آرزوی توفیق روزافزون دوچندان برای ایشان از حی لایزال مسالت دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: