به روز شده در: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۵۰۷۹۹
|
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
متاسفانه ۲ کهگیلویه و بویراحمدی بر اثر ابتلا به کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.

خبردنا/  رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۷۰۴ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه ۲ هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۱۹۳ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری است که ۷۷ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ هزار و ۶۶۴ نفر بهبود یافته گزارش شده است.
یزدان‌پناه اضافه کرد: از ۱۹۷ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۳۸ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های گچساران، بویراحمد، کهگیلویه و دنا بود.

یزدان پناه عنوان کرد: روند افزایشی موارد مثبت بیماری و بستری در همه شهرستان‌های استان ادامه دارد که در هفته‌های بعدی می‌تواند باعث پرشدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش مرگ و میر بیشتری در مقایسه با پیک‌های قبلی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مردم خواهش می‌کنیم دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی گرفته، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی، حضور نیافتن در تجمعات و دورهمی‌ها، پرهیز از رفت و آمد به مکان‌های شلوغ و پرخطر را مد نظر داشته باشند تا با مبتلا شدن افراد کمتری از این مرحله عبور کنیم

 

نام:
ایمیل:
* نظر: