به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۰۸۱۵
|
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان:
برق مشترکان پرمصرف کهگیلویه و بویراحمد در ساعات ۱۳ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۴ گرانتر محاسبه می‌شود.
به گزارش خبردنا/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه نوسانات و قطعی برق در برخی روز‌ها در استان به دلیل افزایش مصرف در ساعات پیک مصرف بوده است، گفت: همین عامل باعث قطعی برق و بروز خسارت به وسایل برقی مشترکان خانگی می‌شود.

جمال معتمدی‌زاده با تاکید براینکه روزانه سهمیه مصرف برق استان از سوی شرکت توانیر تعیین می‌شود افزود: مصرف بیش از سهمیه اعلام شده باعث نوسانات و قطعی برق در استان و سوختگی شبکه‌های برق رسانی در سراسر کشور می‌شود.

وی گفت: مهمترین راهکار برای کاهش خاموشی‌ها و پیشگیری از مشکلات تامین برق در استان مشارکت خودجودش مشترکان خانگی در صرفه جوی مصرف برق و همچنین استفاده نکردن از وسایل پر مصرف برقی در ساعات اوج پیک مصرف است که با رعایت این شرایط مردم استان از برق پایدار و بدون نوسانات، قطعی و خاموشی‌های مکرر برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، ساعات پیک مصرف را از ۱۳ تا ۱۸ عصر و ۲۰ تا ۲۴ شب اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه بهای مصرف برق در ساعات پیک مصرف گرانتر حساب می‌شود لذا مشترکان خانگی از استفاده وسایل برقی پر مصرف از جمله ماشین لباس شویی، ماشین ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در این ساعات خودداری کرده و از این وسایل در ساعات عادی روز بویژه از ساعت یک بامداد به بعد که بهای مصرف برق ارزان تر است استفاده کنند.

معتمدی زاده با اشاره به اینکه ۸۵ درصد سهمیه برق اختصاصی به استان کهگیلویه و بویراحمد مصرف خانگی است، گفت: در صورت مشارکت مشترکان خانگی در رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در ساعات پیک مصرف، می‌توانیم فصل گرم سال را با کمترین قطعی برق و خاموشی‌ها به پایان برده و مشکلی برای مردم استان به وجود نیاید.

وی به راهکار‌ها و برنامه‌های پیش بینی شده در خصوص کاهش مصرف برق در استان هم اشاره کرد و افزود: تغییر ساعات کاری ادارات و سازمان‌ها به قبل از شروع ساعات پیک مصرف، تعطیلی کار ادارات در پنجشنبه‌ها، قطع برق واحد‌های صنعتی در ساعات پیک مصرف، خاموشی برق چاه‌های کشاورزی با کنتور‌های هوشمند درساعات پُر مصرف، تشویق مشترکان کم مصرف و جریمه مشترکان خانگی و واحد‌های صنعتی پُر مصرف از جمله راهکار‌های کاهش مصرف و رعایت الگوی مصرف در استان است.

معتمدی‌زاده به موضوع خسارات ناشی از نوسانات برق به وسایل برقی مشترکان خانگی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه برخی از وسایل برقی به خاطر نواسانات برق دچار خسارت می‌شود به همین منظور مشترکان خانگی بیمه هستند و در صورت بروز خسارات به وسایل برقی این مشترکان می‌توانند با تشکیل پرونده از طریق بیمه کوثر خسارت دریافت کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: