به روز شده در: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
کد خبر: ۵۰۸۳۳
|
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴

خبردنا/ علم‌الهدی در خطبه‌های این هفته آیین عبادی سیاسی جمعه مشهد که در صحن پیامبر اعظم (ص) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با یادآوری داستان کشتار ایرانیان کنار خانه خدا توسط عربستان، گفت: این ایام فصل حج و فرضیه الهی و اجتماعی است که میان امت اسلام به عنوان یک محور اصلی محسوب می‌شود، اما به دلیل بی کفایتی تولیت حرمین، مردم از حج محروم شدند که ریشه آن مستکبران هستند و کسانی مزدور استکبار شدند که عرضه مدیریت حج در این اوضاع را ندارند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه زندگی ما آمیخته با جنایات غرب و آمریکا و مستکبران است، یادآور شد: در این روز‌ها سه خاطره، چهره کثیف غرب را برای ما معلوم کرد، خاطره اول کشتار رضاخان مزدور در مسجد گوهرشاد، خاطره دوم سالروز توافق برجام که ریشه تمام سختی‌ها و فشار‌های اجتماعی و خاطره سوم حمله عربستان سعودی به عزیزان ایران در پی برائت از مشرکین است.

وی افزود: این‌ها عملیات‌هایی است که چهره آمریکا و غرب را در برابر اسلام به ما نشان می‌دهد، مسأله برجام هم همین است، روی صحبتم با عزیزان مسؤول کشور نیست، این‌ها خدمت کردند نه خیانت، آن‌ها تصور کردند اگر مسأله هسته‌ای حل شود ما دیگر مشکلی نداریم، فکر کردند اگر تحریم‌ها برداشته شود و از انرژی هسته‌ای صرف نظر کنیم مشکلات برطرف می‌شود، مشکل آمریکا نظام اسلامی است نه هسته‌ای.

علم الهدی با بیان اینکه این‌ها تحریم‌ها را برنمی‌دارند، ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند نرمش قهرمانانه انجام دهید، اما هشت سال درس عبرت گرفتیم و دشمنان سرمایه‌های کشور ما را تضعیف کردند و نه تنها تحریم‌ها را لغو نکردند بلکه برجام هزار و ۴۰۰ تحریم اضافه کردند، برخورد دشمن در برجام و مسخره کردن ملت ایران مانند آدم‌کشی در مسجد گوهرشاد و کنار کعبه است.

اشتباه مسؤولان در برجام چه بود؟

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: دو اشتباه توسط مسؤولان صورت گرفت، اول اینکه مسیر خود را پیش گرفتند و گوش به حرف رهبری نکردند و ارزش پول ما به این صورت درآمد و اقتصاد و وضعیت مردم خاک شد و حالا می‌خواهند برجام را به عنوان ارزش اعلام کنند!، این برجام ما را بدبخت کرد! دشمن را بزک می‌کنید؟ مردم ما بیدار هستند و این در بیست و هشتم خرداد معلوم شد و مردم از این حرف‌ها تبعیت نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: به عنوان تشکر از خادمان ملت، از مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنیم که شر برجام را کندند و امید است پای این قانون بایستند و مسؤولان آینده کشور پای موعظه‌های پیامبر گونه رهبری باشند؛ پس از این مسؤولان اگر بخواهند برجام را ادامه دهند باید گوش به حرف مقام عظمای ولایت و مجلس شورای اسلامی باشند.

علم الهدی با بیان اینکه آنچه که صورت گرفت خیانت مسؤولان نبود بلکه خیانت دشمن بود، ادامه داد: آن‌ها ناجوانمردانه از برجام بیرون آمدند، نباید به مسؤولان سوءظن داشته باشیم، مسؤولان عزیز با اینکه اشتباهاتی داشتند، اما خدمت کردند، دشمن را در سیاست بشناسید و چشم به فرمایشات رهبر بدوزید.

 
نام:
ایمیل:
* نظر: