به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۰۸۷۱
|
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:
کرونا پنج کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را نیز روانه قبرستان ها کرد تا تعداد قربانیان این قاتل خشمگین به 721 نفر برسد.

به گزارش خبردنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا به ۷۲۱ نفر خبرداد و گفت: متاسفانه پنج هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند.

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۳۹ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری است که ۹۰ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی تعداد بیماران بهبودیافته از بیماری کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد را ۵۱ هزار و ۳۰۳ نفر عنوان و اظهارداشت: از ۵۶۳ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۳۹ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویر احمد، گچساران، کهگیلویه، بهمئی و دنا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: روند افزایشی موارد مثبت بیماری و بستری در همه شهرستان‌های استان ادامه دارد که در هفته‌های بعدی می‌تواند باعث پُرشدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش مرگ و میر بیشتری در مقایسه با پیک‌های قبلی شود.

یزدان پناه افزود: از مردم خواهش می‌کنیم دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی گرفته، استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی، حضور نیافتن در تجمعات و دورهمی‌ها، پرهیز از رفت و آمد به مکان‌های شلوغ و پرخطر را مد نظر داشته باشند تا با مبتلا شدن افراد کمتری از این مرحله عبور کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: