به روز شده در: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
کد خبر: ۵۱۰۷۳
|
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸

خبردنا: یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر می‌خواهیم وضعیت درست شود باید همه افراد نخبه را جمع کنیم نه آنکه تنها جنبه گرایش سیاسی افراد را مدنظر قرار دهیم.

مصطفی هاشمی‌طبا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره میزان عملیاتی بودن برنامه‌های اعلامی وزرای دولت سیزدهم گفت: معلوم است که نمی‌توانند این کار‌ها را انجام دهند. به عبارت دیگر هیچ کدام از این برنامه‌ها نه تحقق پیدا می‌کند و نه فایده‌ای دارند. البته کسان دیگری هم بیایند این کار‌ها را نمی‌توانند انجام دهند.

وی افزود: من صحبت‌های وزرا را در زمان جلسات رأی اعتماد رصد کردم، برنامه‌های اعلامی آن‌ها برنامه‌های «کپی-پیست» است. چهل سال گذشته را ببنیم برنامه وزرای پیشین نیز همین‌ها بود، این برنامه‌ها تنها جملاتی قشنگ هستند که با یکسری کلمات زیبا ساخته می‌شوند، در پایان کار نیز همه یک جمله را می‌گویند «پول نداشتیم، شرایط هم آماده نبود پس نشد».

بیشتر بخوانید: پاشنه آشیل دولت سیزدهم وعده‌های ناشدنی و حرف‌های غیرمنطقی است/ جبهه پایداری سهم خودش را گرفته است

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه وزرا باید اول ظرفیت‌های واقعی وزراتخانه تحت مسئولیت شان را بررسی کنند و سپس تصمیم کارشناسانه بگیرند، یادآور شد: بعید می‌دانم آن‌ها حتی توان استفاده از نظرات کارشناسی را هم داشته باشند. در مجموع معتقدم وزرای دولت سیزدهم کار‌های معمولی را شاید نتوانند انجام دهند چه رسد به اینکه بخواهند به وعده‌های اعلامی خود رسیدگی کنند، چون وعده‌ها از آدم‌ها بزرگترند.

وی با بیان اینکه متأُسفانه خیلی بدبین هستم، افزود: آقای رئیسی همکاران خوبی انتخاب نکرد. واقعا چرا فقط باید در انتخاب وزرا نگاه سیاسی را مدنظر قرار داد؟ در کشور افراد قوی هستند که می‌شود از آن‌ها استفاده کرد، همه وزرا تنها از یک گروه خاص انتخاب شدند. در حالیکه مملکت پر از نیرو‌های نخبه و حسابی است.

هاشمی طبا تأکید کرد: اگر می‌خواهیم وضعیت درست شود باید همه افراد نخبه را جمع کنیم نه آنکه تنها جنبه گرایش سیاسی افراد را مدنظر قرار دهیم.
منبع: اعتماد آنلاین

نام:
ایمیل:
* نظر: