به روز شده در: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰
کد خبر: ۵۱۱۶۴
|
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبرداد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد به 917 نفر خبر داد و گفت: در شبانه روز گذشته متاسفانه شش بیمار کرونایی دیگر در استان کهگیلویه و بویراحمد، جانِ خود را از دست دادند.

به گزارش خبردنا/ پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون 334 بیمار در بیمارستان‌های کرونایی استان بستری که از این تعداد 178 نفر مبتلای قطعی و 31 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد را تاکنون 67 هزار و 165 مورد گزارش عنوان و اظهارداشت: از 930 جواب نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت حدود 30 درصد نمونه‌ها مثبت بودند.

یزدان پناه گفت: بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران می‌باشند و از 561 نمونه رپید تست حدود 14 درصد مثبت و در بیشترین مبتلایان در شهرستانهای بویراحمد و کهگیلویه و بهمئی بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: امیدواریم با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی توسط مردم و اصناف روند کاهشی بیماری در استان ادامه داشته باشد و از مردم استان تقاضا می‌کنیم همچون گذشته استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی، رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در تجمعات و پرهیز از مکان‌های پرخطر را رعایت تا به کنترل بیماری و کاهش مرگ ومیر در ایر کرونا برسیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: