به روز شده در: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۷
کد خبر: ۵۱۲۱۹
|
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۷
وی با اشاره به اینکه گرانفروشی عمده تخلفات بوده است، تصریح کرد: قیمت انواع گوشت کهره و بره 110 هزار تومان و بز و میش 90 هزار تومان مصوب شده است و چنانچه شهروندان در سطح شهرستان از این میزان قیمت بالاتر مشاهده کردند آن را گزارش دهند.

 خبردنا : گوشت قرمز در ماه‌های اخیر در برخی شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی بدون حساب و کتاب داشته که در صورت ادامه این روند از سفره قشر متوسط نیز حذف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دهدشت، افزایش بی‌رویه قیمت گوشت قرمز و گرانی بیش از اندازه آن در ماه‌های گذشته در کهگیلویه و بویراحمد داد مردم را درآورده است آنچنان که در برخی شهرستان‌ها گوشت‌قرمز به قیمت دلخواه و با 30 تا 40 درصد اضافه بر نرخ مصوب ازسوی قصابی‌ها به فروش می‌رسد.

ستاد تنظیم بازار شهرستان کهگیلویه قیمت گوشت بزغاله و بره را هر کیلو 110 هزار تومان و گوشت بز و میش را نیز هر کیلو 90 هزار تومان مصوب و آن را نرخ‌گذاری کرده است و قصابی‌های شهر دهدشت مؤظف بوده نرخنامه را در دید عموم مشتریان نصب کنند اما این اقدام از سوی قصابی‌ها نادیده گرفته شده و گوشت قرمز را به قیمت دلخواه خود به فروش می‌رسانند.

گوشت قرمز یکی از مهمترین اقلام سبد خانوار محسوب شده و نقش مهمی در تغذیه مردم دارد و روزانه تقاضای زیادی از سوی مردم برای خرید گوشت قرمز وجود دارد به همین خاطر افزایش قیمت آن تا حدود نسبتأ زیادی بر روی تغذیه مردم تأثیرگذار است.

رعنا ریحانی با اشاره به افزایش بی‌رویه قیمت گوشت قرمز در شهر دهدشت، به خبرنگار تسنیم گفت: الان مدت 4 ماه بوده که انواع گوشت قرمز در شهر دهدشت نرخ ثابتی نداشته و قصابی‌ها بطور دلخواه تعیین نرخ می‌کنند.

وی گفت: نرخ گوشت قرمز در جای جای شهر دهدشت متفاوت بوده و هیچگونه روند خاصی ندارد و بخاطر آنکه در تغذیه مهم است ناچار هستیم با هر قیمتی هم که باشد آن را خرید کنیم.

این شهروند دهدشتی عنوان کرد: متأسفانه نرخنامه مصوب شده اتاق اصناف در قصابی‌های شهر دیده نمی‌شود و جای آن روی دیوار خالی است و هروقت که در این باره از قصاب سوال می‌کنیم جواب سربالا می‌دهد.

وی با اشاره به نبود نظارت مستمر بازرسان از قصابی‌های شهر دهدشت، گفت: در طی 4 ماه گذشته این روند گرانی‌های در شهر دهدشت وجود دارد و اعتراض و گلایه‌های شهروندان نیز سر به فلک کشیده اما هیچگونه نظارتی از اتاق اصناف، اداره صمت و تعزیرات در این باره شاهد نبودیم.

ریحانی با بیان اینکه قصابی‌های گرانفروش و متخلف شهر دهدشت مشخص بوده و مردم و بازرسان به خوبی آنها را می‌شناسند، گفت: جریمه‌ها باید آنقدر سنگین و تأثیرگذار باشد که قصابی‌های متخلف دوباره گرانفروشی نکند اما الان اینگونه نبوده و افزایش قیمت‌ها همچنان وجود دارد.

سرپرست اداره صمت شهرستان کهگیلویه در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: پرونده 9 قصابی متخلف شهر دهدشت در هیئت بدوی شهرستان به مبلغ 70 میلیون ریال جریمه شدند.

سید رضا خدیش افزود: هیئت بدوی شهرستان متشکل از رئیس تعزیرات، رئیس صمت و اتاق اصناف است و میزان جریمه‌ها براساس تکرار تخلف قصابی‌ها از یک برابر تا شش برابر تعیین می‌سوند.

وی با اشاره به اینکه گرانفروشی عمده تخلفات بوده است، تصریح کرد: قیمت انواع گوشت کهره و بره 110 هزار تومان و بز و میش 90 هزار تومان مصوب شده است و چنانچه شهروندان در سطح شهرستان از این میزان قیمت بالاتر مشاهده کردند آن را گزارش دهند.

خدیش خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلفی با سامانه 124 واحد بازرسی و شماره 32264949 اداره صمت شهرستان تماس بگیرند.

نام:
ایمیل:
* نظر: