به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۵۱۳۵۳
|
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳

خبردنا/ با رد گزینه شهردار پیشنهادی شورای شهر لنده توسط وزارت کشور، کلاف سر در گم مدیریت شهری لنده همچنان لاینحل مانده است و شورای شهر با تعلل خود در انتخاب گزینه بعدی برای شهرداری این شهر براین وضعیت دامن زده است و گویا این شورا به این راحتی قصد انتخاب شهردار را ندارد.

آنچه گزارش شده است نشان می دهد مدیریت شهری لنده در این مدت به زور و با رو زنی و رایزنی های بسیار توانست حقوق کارمندان خود را پرداخت کند و خبرها حاکی از آن است به دلیل نبود منابع مالی شورای شهر در ماه گذشته برای پیگیری یک پرونده حقوقی شهرداری دست به دامان معتمدین و بازاریان شد تا مبلغی را جذب کند و بتواند از حقوق شهرداری دفاع کند.

عدم تفاهم شورائیان در انتخاب گزینه مناسب که بتواند صلاحیت این عنوان را در وزارت کشور احراز کند و... موضوعی که بی توجهی به آن مدیریت شهری لنده را گرفتار بحران‌های حل نشدنی کرده است و می طلبد بزرگان و معتمدین، مسئولین شهرستان و استان به این موضوع ورود کرده تا هر چه سریعتر شهرداری برای شهر لنده انتخاب شود.

آنچه تاکنون موجب شده است این مهم به سرانجام نرسد تقسیم شورا به دو گروه اقلیت و اکثریت است. گروه نخست بر این باورند که باید بر مصوبه ی رد شده در وزارت کشور اصرار کرد و گروه دوم امّا مصر بر انتخاب فردی خارج از اعضای شورای شهر هستند.

در قانون یک ماه به شورای شهر فرصت داده شد تا به انتخاب شهردار بپردازند و معرفی گزینه ی نهایی توسط وزارت کشور گزینش و اگر فرد معرفی شده رد صلاحیت شد مجدد با اصرار شورا بر مصوبه ی قبل خود مورد انتخابی به شورای حل اختلاف سپرده میشود که از قرار معلوم شورای شهر لنده بر مصوبه ی خود اصرار نداشت و این فرصت قانونا تمام شده است و لذا باید شورا دست به انتخاب و معرفی گزینه ی جدید خود بزند که براثر اختلافات پیش آمده حول همین موضوع شورا از برگزاری جلسه ی رسمی خود برای انتخاب شهردار سر باز میزند که باید دید مسئولین استان چه تصمیمی برای این چنین موضع گیریهای لجبازانه اتخاد می کنند./ تابناک 

نام:
ایمیل:
* نظر: