به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۵۱۳۶۴
|
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دلیل کمبود اعتبارات در پرداخت کارانه و خرید دارو با مشکل روبه‌رو هستیم.

به گزارش خبردنا/ شیوع ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد با آنکه تزریق واکسن از چند ماه پیش آغاز شده، در چند روز گذشته وارد پیک ششم شد و دو شهرستان کهگیلویه و چرام وارد وضعیت قرمز و رنگ زرد شهرستان گچساران نیز به وضعیت نارنجی تغییر پیدا کرده‌ است.

پرویز یزدان‌پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست ستاد استانی کرونا اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تاکنون 432 هزار نفر به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: کل افراد بستری شده کرونایی تاکنون 27 هزار 159 مورد بوده که از این تعداد 26 هزار 986 بیمار ترخیص شده و در حال حاضر 209 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین استان بستری هستند.

یزدان‌پناه تعداد بهبود یافتگان کرونایی در استان را 75 هزار 856 مورد عنوان کرد و گفت: از ابتدای شروع ویروس کرونا 975 بیمار جان بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

وی دلیل عمده شیوع دو برابری ویروس کرونا در استان نسبت به میانگین کشوری را بی‌توجهی مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و حضور در تجمعات و عادی انگاری عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: روند بستری در شهرستان‌های مارگون، لنده و چرام صعودی است.

یزدان‌پناه افزود: دو شهر چرام و کهگیلویه وارد وضعیت قرمز کرونایی شده‌اند و شهرستان گچساران نیز در وضعیت نارنجی قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون تعداد 98 هزار و 266 مورد از مجموع تست‌های انجام شده مثبت بوده‌اند، گفت: بیشترین موارد کرونایی نسبت به جمعیت در شهرستان لنده و کمترین آن در شهرستان دنا بوده‌است.

یزدان‌پناه ابراز داشت: تعداد 340 هزار نمونه کرونایی در استان از ابتدا تاکنون انجام شده و و بیشترین موارد فوتی در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه ثبت شده‌ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به روند تزریق واکسن کرونا در استان اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون 726 هزار دوز واکسن در استان به افراد بالای 12 تزریق شده‌است که 74 در نوبت اول و 44 درصد آن نیز در نوبت دوم تزریق شده‌ است.

وی به مشکلات موجود در دانشگاه علوم پزشکی اشاره کرد و افزود: به دلیل کمبود اعتبارات در پرداخت کارانه و خرید دارو با مشکل مواجه هستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: