به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۵۱۴۳۱
|
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۶
فرماندار چُرام خبرداد:
سه خانوار عشایری در منطقه دمه سادات در بخش سرفاریاب برفگیر شدند

خبردنا/ فرماندار چرام گفت: جاده منطقه سردسیری و عشایری دمه سرفاریاب در پی بارش‌های دو روز اخیر برف مسدود و سه خانوار عشایری ساکن در این منطقه نیز برف گیر شدند.

به گزارش خبردنا/ هادی فتاحی اصل افزود: با توجه به تداوم بارش برف در این منطقه علاوه بر مسدود شدن جاده، برق این منطقه نیز قطع شده و امکان دسترسی این خانوار‌ها به دیگر مناطق نیز وجود ندارد.
وی تعداد اعضاء این خانوار‌ها را ۸ نفر اعلام و اضافه کرد: بر اثر بارش برف احشام این سه خانوار عشایری نیز در خطر تلف شدن قرار دارند و ضروری است برای نجات این سه خانوار عشایر و دامهایشان هرچه سریعتر چاره اندیشی شود.
فرماندار چرام ادامه داد: در صورت طولانی شدن روند برف گیر شدن این خانوارها، احتمال از بین رفتن این سه خانوار به همراه بیش از ۴۰۰ راس دام بر اثر سرما و گرسنگی دور از انتظار نیست.
فتاحی اصل گفت: انتظار است که دستگاه‌های خدمات رسان و امداد رسان استان و شهرستان چرام و دیگر شهرستا‌نهای همجوار برای نجات خانوار‌های عشایری درگیر برف در منطقه دمه سادات امامزاده علی چاره اندیشی کنند.

فرماندار چرام اضافه کرد: پیش از این در شهریور ماه به عشایر مناطق مختلف شهرستان چرام اعلام شد با توجه به کاهش دما و احتمال بارش برف و باران مناطق عشایری را ترک کنند و مقرر شد در صورتی که عشایر قصد ماندن در مناطق عشایری را داشته باشند باید از قبل با امور عشایری، بخشداری و فرمانداری هماهنگ کنند

 

نام:
ایمیل:
* نظر: