به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۵۱۴۵۷
|
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴
فیاضی برادر داماد علیرضا زاکانی است و در دوره حضور زاکانی در مرکز پژوهش‌های مجلس به عنوان معاون او معرفی شده بود.

به گزارش خبردنا، مسعود فیاضی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد.

مسعود فیاضی متولد ۳ / ۱۱/ ۱۳۵۴ است که دارای مدرک دکتری فقه و اصول تحلیلی و اجتهادی است و عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسالمی در سابقه خود دارد و دارای تالیفات و مقالات متعددی است.

فیاضی برادر داماد علیرضا زاکانی است و در دوره حضور زاکانی در مرکز پژوهش‌های مجلس به عنوان معاون او معرفی شده بود.

پس از چالش روزهای گذشته بر سر انتصاب داماد زاکانی به عنوان مشاور شهردار تهران، زاکانی با فشار افکار عمومی حکم وی را لغو کرد. حالا باید دید با این انتصاب و افزایش شمار انتصاب‌های فامیلی در دولت سیزدهم واکنش افکار عمومی و از آن مهم‌تر نمایندگان مجلس به این مسأله چگونه خواهد بود؟

این مساله از آنجایی قابل توجه است که روز گذشته در جلسه علنی مجلس برخی از نمایندگان نسبت به این انتصاب‌های فامیلی به دولت تذکر دادند.

بر این اساس فداحسین مالکی در نطق خود عنوان کرد: جناب آقای رئیسی از شما ممنونیم که فرمودید در موضوع انتصابات هیچ خط قرمزی ندارید نه دفتر، نه معاون و نه وزیر هیچ کدام خط قرمز شما نیستند، صمیمانه تشکر می کنیم اما این به تنهایی کافی نیست شایسته است که برای عملی شدن فرمایشات حضرتعالی مهلت یک هفته ای تعیین کنید و به دفتر بازرسی ویژه نهاد ریاست جمهوری دستور دهید تا گزارش دقیقی از این موضوع تهیه کنند و افرادی که بر اساس نسبت های فامیلی، سمت های دولتی را تصاحب کردند برکنار شوند.

همچنین مسلم صالحی در تذکر خود عنوان کرد: طبق بررسی‌های به عمل آمده بیش از ۵۰ درصد انتصابات هیچ‌گونه منطق و توجیه قابل قبولی ندارند، آسیب‌های این انتصاب بسیار است، مانند انتصاب افراد بدون تجربه، چرا که شاهد بودیم در سِمت معاون وزیر افرادی منتصب شده‌اند که هیچ‌گونه تجربه مدیریتی نداشته‌اند. باید انتصابات دارای تجربه و تخصص اما بدون ارتباط به حوزه کاری را به این نوع انتصابات غیرقابل توجیه افزود، چرا که حتی اجازه حضور افراد باتجربه را در کنار خود نمی دهند. کشور ما در شرایطی قرار ندارد که اجازه دهیم یک معاون وزیر چندین ماه وقت صرف شناختن یک معاونت یا وزارتخانه کند.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
یزدگرد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۷
0
0
دولت ششدانگ در اختیار زاکانی و تمام بقیه برن گل بچینن
نام:
ایمیل:
* نظر: