به روز شده در: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۱۴۷۴
|
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰
با فوت یک بیمار مبتلا به کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد شمار قربانیان کرونا از مرز هزار نفر گذشت.

به گزارش خبردنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: متاسفانه یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته در استان جان خود را از دست داد و شمار قربانیان این بیماری در کهگیلویه و بویراحمد به هزار و یک نفر افزایش یافت.

پرویز یزدان پناه افزود: هم اکنون ۲۰۱ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های معین کرونا در استان بستری، که از این تعداد ۹۲ نفر کرونای قطعی و ۱۲ نفر هم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۹ هزار بیمار کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد بهبود یافته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: از مجموع ۴۶۱ نمونه PCR از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت، ۳۰ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت در شهرستان بویراحمد گزارش شده است.

یزدان پناه از مردم استان خواست بیماری کرونا و قدرت کشندگی این بیماری را جدی بگیرند و با پرهیز از عادی انگاری و بی توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی حتما از ماسک استفاده کرده و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و همچنین از رفتن به سفر‌های غیرضروری و مکان‌های پر خطر مثل مراکز بهداشتی و درمانی، آرمستانها، پارک‌ها و بازار خودداری کنند.

وی افزایش روزانه تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در کهگیلویه و وبویراحمد را نتیجه بی توجهی عده‌ای از مردم به شیوه نامه‌های بهداشتی و عادی انگاری بیماری کرونا دانست.

نام:
ایمیل:
* نظر: