به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
کد خبر: ۵۱۶۰۶
|
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۹
جاده دو کیلومتری روستای «قنات‌ بهرام‌بیگی» از توابع شهرستان دنا در ۳۰ سال گذشته به عنوان یک مطالبه توسط اهالی مطرح بوده ولی هنوز اجرایی نشده است.

به گزارش خبردنا، استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یک هزار و 364 روستای دارای سکنه بوده که بافت این روستاها به صورت پراکنده می‌باشد و به عقیده مسئولان همین امر سبب شده‌ که خدمت‌رسانی مطلوب به این روستاها با مشکل روبه‌رو شود.

مناطق روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به شرایط خاص جغرافیایی در زیرساخت‌ها نظیر جاده ارتباطی و شبکه آبرسانی همواره با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند.

اگر مطالبات مناطق روستایی و عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد را طبقه‌بندی کنیم، بی‌شک نیاز به جاده ارتباطی و برطرف نمودن مشکلات در زمینه آب آشامیدنی در ردیف مهم‌ترین مطالبات مردم قرار خواهند گرفت.

مناطق روستایی در بخش‌های سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد نیاز مبرم به بهسازی و ساماندهی مسیرهای ارتباطی دارند، چرا که سالانه اخبار غم‌انگیزی از مرگ افراد در این مناطق به دلیل نبود مسیرهای ارتباطی استاندارد و عدم مراجعه به هنگام به پزشک مخابره می‌شود.

روستای «قنات‌ بهرام‌بیگی» از توابع بخش پاتاوه، شهرستان دنا یکی از روستاهای استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که اهالی آن بخاطرعدم دسترسی به راه ارتباطی آسفالته با مشکلات متعددی، در ایام سال، به ویژه در فصل زمستان روبرو هستند.

این روستا در فاصله کمتر از دوکیلومتر از جاده ارتباطی قدیم پاتاوه_مارگون قرار‌دارد و به گفته اهالی تاکنون سه بار زیرسازی شده است، اما به دلایل نامعلوم هیچ اقدامی برای آسفالت آن صورت نگرفته‌ است.

اهالی روستای قنات بهرام بیگی پس از گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی هنوز از جاده ارتباطی استاندارد و آسفالت محروم هستند.

محمدطلا پسنده از اهالی روستای قنات بهرام‌بیگی به خبرنگار تسنیم گفت: روستای قنات از توابع بخش پاتاوه با جمعیتی بالغ بر 15 خانوار در فاصله کمتر از دو کیلومتر از جاده ارتباطی پاتاوه به مارگون واقع شده است.

وی افزود: سال‌ها است که از مجاری مختلف پیگیر رفع مشکل جاده ارتباطی روستا هستیم.

پسنده گفت: اداره راهداری و حمل و نقل استان کهگیلویه و بویراحمد وعده داده بود بعد از اربعین حسینی که مشکل جاده ارتباطی روستا را آسفالت کند.

وی گفت: این جاده سه بار زیرسازی شده و سال گذشته آسفالت شد، که به دلیل بی‌کیفیت بودن قیر استفاده شده، مجدداً جاده به شکل قبل و حتی بدتر شده‌ است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان دنا در شهریورماه سال گذشته عدم آسفالت جاده ارتباطی روستای قنات بهرام‌بیگی را نبود اعتبار عنوان کرده بود و در صورت اختصاص قیر رایگان این مسیر آسفالت می‌شود.

محمد نصیری راد مدیرکل سابق راهداری و حمل و نقل استان در آذرماه سال گذشته از مشخص شدن پیمانکار و شروع به کار کردن پروژه خبر داده بود.

الله کرم جانی پور سرپرست سازمان حمل و نقل استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در صورت تخصیص قیر به استان کهگیلویه و بویراحمد ساماندهی جاده ارتباطی روستای قنات بهرام‌بیگی در اولویت قرار خواهد گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: