به روز شده در: ۲۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۵۱۶۵۹
|
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹

خبردنا/ قیمت سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره‌بار شهرداری در یک سال گذشته به‌طور میانگین ۴۳.۹ درصد افزایش یافته است.

مقایسه قیمت محصولات عرضه‌شده در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران نشان می‌دهد قیمت میوه و سبزی در هفته اول آذر امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش یافته که در برخی اقلام این افزایش بیش از ۱۰۰ درصد بوده است.

 
جدول‌های آماری سازمان میادین حاکی است بازار‌های میوه‌وتره‌بار شهرداری طی یک‌سال گذشته در بخش میوه به‌طور میانگین شاهد افزایش ۳۵.۶ درصدی و در بخش محصولات فرنگی، سبزی و صیفی شاهد رشد ۴۴ درصدی بوده‌اند.

در میان میوه‌های پرمصرف بیشترین رشد مربوط به موز، لیموشیرین و سیب‌زرد بوده که به‌ترتیب ۵۲، ۴۷.۶ و ۴۲ درصد گران شده‌اند. در این بخش پرتقال با ۱۲ درصد رشد، کمترین افزایش قیمت را در یک سال اخیر داشته است.

در بخش سبزیجات، اما بادمجان، سیب‌زمینی و سبزیجات برگی تورم بالای ۸۰ درصد را به ثبت رسانده‌اند که بادمجان با ۱۰۶ درصد افزایش قیمت، رکورددار است.

در این بخش، پیاز محصولی است که بدون تغییر قیمت، همچنان با نرخ آذرماه سال گذشته به فروش می‌رسد. در جدول‌های زیر قیمت کنونی ۱۰نوع میوه و ۱۰ نوع سبزی و صیفی پرمصرف میادین میوه‌وتره‌بار با مدت مشابه سال گذشته مقایسه شده است.

تورم ۴۴ درصدی قیمت سبزیجات در یک سال

نام:
ایمیل:
* نظر: