به روز شده در: ۲۱ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۵۱۷۸۸
|
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷

خبردنا/ ارزش بیت کوین با کاهش ۸.۴ درصدی در روز دوشنبه حدود ۳۰ درصد نسبت‌به رکورد ۶۹ هزاردلاری که در دهم نوامبر به آن رسیده بود پایین‌تر است.

به‌ گزارش خبردنا، قیمت بیت کوین در روز دوشنبه ۸٫۴ درصد در معاملات نیویورک پایین آمد و به ۴۵۷۷۳ دلار رسید. به‌این‌ترتیب قیمت بیت کوین پائین‌تر از متوسط آن در ۲۰۰ روز گذشته یعنی ۴۶.۷۲۰ دلار قرار گرفته است.

شاخص ارز مجازی بلومبرگ هم ۷٫۴ درصد کاهش یافته و به پائین‌ترین رقم از اوایل اکتبر رسیده‌است.

به‌نظر می‌رسد این ایده که بی‌ثباتی بیت کوین با رشد آن کاهش می‌یابد چندان به واقعیت تبدیل نشده باشد. بیت کوین همچنان بسیار بی‌ثبات است و تصور ایمن بودن آن در برابر تورم یک اشتباه بوده‌است.

ارزش بیت کوین برای چهارمین هفته پیاپی کاهش‌یافته است. این ارز مجازی در روز جمعه به‌دنبال گزارش بالا رفتن قیمت مصرف‌کننده در آمریکا کمی افزایش داشت و این تصور را تقویت کرد که در برابر تأثیرات تورم مقاوم است. این ارز مجازی در چهارم دسامبر ۲۱ درصد از ارزش خود را از دست داد و حالا حدود ۳۰ درصد نسبت‌به رکورد ۶۹ هزاردلاری که در دهم نوامبر به آن رسیده بود پایین‌تر است.

طرف‌داران بیت کوین مدت‌هاست ادعا می‌کنند این ارز مجازی و سایر سرمایه‌های دیجیتال به‌خاطر غیر سیستماتیک بودنشان می‌توانند در برابر نوسانات سایر بخش‌های بازار مالی ایمن باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: