به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
کد خبر: ۵۱۹۶۰
|
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۶
معاون درمان وزیر بهداشت ضمن بیان این‌که تزریق دوز بوستر واکسن کرونا حدود ۸۰ درصد بر انواع شدید اومیکرون تاثیر دارد، گفت: واکسیناسیون، فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک، ایجاد محدودیت و آمادگی کامل مراکز درمانی برای مقابله با سویه اومیکرون ضروری است.

به گزارش خبردنا، دکتر سعید کریمی معاون درمان وزیر بهداشت در جلسه مجازی با معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در خصوص نسخه‌نویسی الکترونیک بیان کرد: اطلاعات بیماران موضوعی حیاتی و استراتژیک است و باید به شدت بر امنیت این داده‌ها مراقبت شود.

او گفت: در یک هفته اخیر سیر مراجعان، بستری و ترخیص‌شده‌ها کاهش یافته است.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: براساس تحقیقات، سویه اومیکرون بیشتر افراد جوان را درگیر می‌کند از این رو استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان که جمعیت جوانی دارند باید بیش از سایر استان‌ها مراقب باشند.

کریمی گفت: براساس گزارش‌های کمیته علمی، سرایت‌پذیری سویه اومیکرون بسیار بالاست، به طوری که موارد ابتلا در انگلستان و فرانسه نشان می‌دهد پیک در عرض کمتر از ۱۵ روز رخ داده و تعداد موارد به صورت انفجاری سیر صعودی داشته است.

وی ادامه داد: براساس نتایج تحقیقات تزریق دوز بوستر واکسن حدود ۸۰ درصد بر انواع شدید اومیکرون تاثیر دارد، بنابراین باید در این مدت واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود.

کریمی افزود: در هفته‌های پیش رو باید آمادگی کامل داشته باشیم تا در صورت افزایش تعداد بیماران غافلگیر نشویم. واکسیناسیون، فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک، ایجاد محدودیت و آمادگی کامل مراکز درمانی برای مقابله با سویه اومیکرون ضروری است.

معاون درمان وزیر بهداشت در پایان بیان کرد: توفیقی حاصل شد که خدمتگزار مردم باشیم تا همراه با شما این مسیر را ادامه دهیم و قدم خیری در راستای ارتقای سلامت مردم برداریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: