به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
کد خبر: ۵۱۹۸۵
|
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰

خبردنا/ شهید "حاج قاسم سلیمانی" به رفقای نزدیک خود گفته بود: در این دنیا اگر دو نفر من را ببخشند من آمرزیده می‌شوم؛ یکی...!

به گزارش خبردنا؛ "یوسف افضلی" از دوستان قدیمی شهید سلیمانی خاطراتی از این شهید والامقام بازگو کرده‌ است. این خاطرات، روایتی از برخی ناگفته‌های زندگی سردار دل‌هاست از جمله اینکه حاج قاسم سلیمانی به رفقای نزدیک خود گفته بود: "در این دنیا اگر دو نفر من را ببخشند من آمرزیده می‌شوم؛ یکی همسرم و دیگری سردار پورجعفری!"

افضلی می‌گوید: همسر شهید سلیمانی در سال‌هایی که با حاج قاسم زندگی کرد، یک شب بدون دلهره نخوابید و همیشه این نگرانی را داشت که به او خبر دهند برای حاج قاسم اتفاقی افتاده است.

سردار شهید پورجعفری، همراه همیشگی حاج قاسم سلیمانی از زمان جنگ علیه ارتش بعثی و حضور در نیروی قدس سپاه بود؛ این سردار شهید اسلام که همراه با سپهبد سلیمانی به مقام شهادت نائل آمد، خاطرات ناب و بکری از سال‌ها همراهی با سردار دل‌ها داشت که برخی از آنها را برای دوستانش تعریف کرده بود.

افضلی خاطره‌ای هم به‌نقل از این شهید والامقام بازگو کرده‌ است که انتشار آن نشان‌دهنده عمق مسئولیت‌شناسی و ایمان و اعتقاد سردار پورجعفری و سپهبد سلیمانی است؛ "دو جنگنده میگ هواپیمای ما را اسکورت کردند، من نگران شدم و رو به حاج قاسم که کردم که به من گفت «نگران نباش، تا دو دقیقه دیگر می‌روند»، و همین‌طور هم شد."

نام:
ایمیل:
* نظر: