به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
کد خبر: ۵۲۰۴۸
|
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۷
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود دو هزار واحد تولیدی در شهرک های صنعتی استان وجود دارند که به خاطر برخی سوء مدیریت ها در گذشته زمین گیر شده اند.

به گزارش خبردنا/ سید نصیر حسینی در دیدار با مدیرعامل بنیاد برکت در یاسوج، اظهار داشت: وضعیت اشتغال با وجود تعدد این همه واحد تولیدی در شهرک ها مناسب نیست و آمار بیکاری بالاست.

وی افزود: تسهیلات بدون هیچ ارزیابی به افراد نا اهل سپرده شده و بدون تدبیر واحد های تولیدی ایجاد شدند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: واحدهای تولیدی که ۱۰ تا ۲۰ سال در حال کار باشند در استان، تعداد آنها به دو یا سه واحد تولیدی نمی‌رسد که دلیل آن سو مدیریت و سوء تدبیر است.

حسینی عنوان کرد: بنیاد برکت تاکنون در زمینه های عمرانی و زیرساختی کارهای بسیار خوب و ارزنده در سطح کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد انجام داده است.

وی گفت: نظام اسلامی آرمان‌ها و ظرفیت‌هایی دارد که باید مشکلات مردم محروم را برطرف کند تا بیکاری و فقر در کشور نداشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کشور و استان را که نگاه می‌کنیم پیشرفت‌های چشمگیری داشته اند و همین شهر یاسوج در قبل از پیروزی انقلاب فقط یک روستا بود و اکنون خدمات بسیار زیادی در این شهر دیده می شود.

وی تاکید کرد: بعد از انقلاب تحول عظیمی در استان شکل گرفته و در حوزه خدمات آب و برق و جاده به هیچ وجه قابل مقایسه با گذشته نیست باید پیشرفت ها ادامه پیدا کند تا بعضی ها نظام را به ناکارآمدی متهم نکنند.

حسینی با بیان اینکه تحریم‌های سنگین دشمنان برای ایجاد وقفه در خدمت به مردم بوده است، گفت: مسئولان همگی دست در دست هم توطئه‌های دشمنان در تحریم‌ها را خنثی کنند.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های استان، بیان کرد: استانی با طبیعت بسیار زیبا و زمین‌های حاصلخیز داریم و می توانیم از ظرفیت های خود برای اشتغال و تولید به خوبی استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی می توان اشتغال بسیار زیادی در استان ایجاد کرد، گفت: به جای اینکه کارخانه تولیدی راه بیندازیم که ۱۵ هکتار زمین نیاز داشته باشد و آب و برق و گاز و سایر مصارف و انرژی هم مورد نیاز باشد و دست آخر هم به جایی نرسیم لازم است که همین واحدهای خرد را حمایت کنیم مشاغل خانگی که می توانند هزاران شغل برای مردم محروم استان ما ایجاد کنند.

حسینی افزود: روزانه تعداد زیادی به ما مراجعه می‌کنند که دچار آسیب اجتماعی شده و به دنبال طلاق هستند که علت بسیاری از طلاق ها نیز همین بیکاری در استان است.

وی عنوان کرد: بنیاد برکت و سایر نهادها باید خدمات را به روستاها و مناطقی ببرند که پایداری سکونت در آنها وجود دارد و به یکباره روستا را رها نکنند.

حسینی ادامه داد: اکنون معضل بزرگی در حاشیه شهر یاسوج و در مناطقی مثل مادوان داریم که هیچ نقشه و طرحی برای آن نداشتند فضای سبز و مکان های آموزشی و سایر فضاها در آن تدارک دیده نشده و اکنون معضل بسیار بزرگی در حوزه شهر یاسوج است.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بنیاد برکت می باید در حوزه فرهنگی هم اقدام کند و همه کارها تنها در حوزه عمرانی و زیرساختی نباشد، افزود: ساخت خانه عالم در نقاط حاشیه نشین شهرها بسیار مهم است و همچنین بنیاد برکت می‌تواند ساخت مساجد در مناطق محروم و روستایی را نیز مد نظر قرار دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر: