به روز شده در: ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵
کد خبر: ۵۲۰۵۴
|
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹
یزدانپناه خبر داد:
وی افزود: با توجه به ورود ویروس امیکرون به استان لازم است کسانی که واکسن نزده اند سریعا به مراکز واکسیناسیون برای تزریق واکسن خود اقدام نمایند.
خبردنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:هم اکنون ۷۹ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴ بیمار کرونایی قطعی بوده و ۲ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

به گزارش"خبردنا"؛ دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۸۶ هزار و ۲۷۰ نفر بهبود یافته گزارش شده ناست.

وی اذعان داشت: امروز ۱۷۵ نمونه پی سی آر و رپید تست از آزمایشگاه‌های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت دریافت شد که حدود ۸ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های گچساران و بویراحمد می‌باشند. وی افزود از ٧٠ نمونه تست مثبت کرونا در طی چند روز گذشته یک مورد امیکرون مثبت بود که برای اطمینان بیشتر به انستیتو پاستور تهران فرستاده شد که آزمایش بیمار فوق که ساکن گچساران بود تایید شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: با توجه به ورود ویروس امیکرون به استان لازم است کسانی که واکسن نزده اند سریعا به مراکز واکسیناسیون برای تزریق واکسن خود اقدام نمایند، افرادی که واکسن‌های نوبت‌های اول و دوم خود را تزریق نموده اند برای واکسیناسیون مرحله سوم و یا یادآور به مراکز واکیسناسیون مراجعه نمایند و همچنین دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شستن دست ها، عدم حضور در هر تجمعی، پرهیز از حضور در مکان‌های پرخطر مانند بازارها، مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها مگر بر حسب ضرورت باید کاملا رعایت شود و در صورت نشانه‌های سرماخوردگی به مراکز ١٦ و یا ٢٤ ساعته مراجعه نمایید.
نام:
ایمیل:
* نظر: