به روز شده در: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۰
کد خبر: ۵۲۴۱۳
|
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۱
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان:
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از کشف و ضبط 40 دستگاه ماینر غیرمجاز در این استان طی یک ماهه گذشته خبرداد.

 به گزارش خبردنا، " جمال معتمدی زاده " در گفت و گو با رسانه ها گفت: در یکماهه اخیر 40 دستگاه ماینر غیرمجاز در برخی از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد کشف و ضبط شده و اکنون در اختیار پلیس اقتصادی است.

وی با بیان اینکه متاسفانه ماینرهای غیرمجاز خسارات فراوانی را به شبکه های توزیع نیروی برق وارد می کنند، اظهارداشت: ناپایداری، نوسانات، سوخته شدن وسایل برقی، بالا بُردن نرخ تلفات انرژی و خسارات به بیت المال از مهمترین معایب استفاده از ماینرهای غیرمجاز است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان خسارات وارده ماینرهای غیرمجاز کشف و ضبط شده در یک ماهه اخیر به شبکه های توزیع نیروی برق این استان بیش از 10 میلیارد ریال است.

معتمدی زاده از همه مشترکان برق در این استان خواست با رعایت الگو‌های مدیریت مصرف و کاهش مصرف خود به خصوص در ساعت‌های پیک بار، هر گونه مورد مشکوک به استفاده از دستگاه ماینر غیرمجاز را به شماره 121 ، 113 و 114 اطلاع و تا سقف 20 میلیون تومان از پاداش نقدی بهره‌مند شوند.

وی افزود: تمام تلاش مجموعه صنعت برق، ارایه خدمات مطلوب و جلوگیری از خاموشی‌های ناخواسته است اما متاسفانه عده‌ای در این شرایط به فکر سود بیشتر هستند و به تولید بیت کوین اقدام می‌کنند.

این مسوول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه فعالیت رمزارزهای غیرمجاز نقش موثری در خاموشی‌ها دارد،خاطرنشان کرد:امیدواریم افراد به این نکته توجه ویژه داشته باشند و البته با هدف کاهش پیک بار شبکه، جلوگیری از خاموشی سایر مشترکان و همچنین مقابله با انشعابات غیرمجاز، اکیپ‌های مختلف این شرکت به صورت مستمر مصرف برق در یاسوج و تمامی نواحی ۹ گانه را رصد می‌کنند.

معتمدی زاده تاکیدکرد که استفاده غیرقانونی از برق برای رمزارز‌های غیرمجاز باعث ایجاد نوسان در شبکه برق شده و علاوه بر آسیب به لوازم برقی سایر مشترکان، از دلایل قطعی و ناپایداری برق است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، توان مصرفی هر دستگاه شناسایی شده ماینرغیرمجاز را ۲ و ۱۵ دهم کیلووات عنوان و گفت: برق مصرفی محاسبه این ماینرها در هرشبانه روز معادل برق مصرفی حدود 650 واحد مسکونی در شهرستان بویراحمد بوده است.

معتمدی زاده، میزان مصرف برق ماینرهای غیرمجاز کشف شده در سه ماه گذشته را بیش از 500 مگاوات ساعت ذکر و یادآورشد: بخشی از کشفیات دستگاه‌های غیرمجاز رمزارز با گزارش مردمی و با حضور عوامل انتظامی، امنیتی، قضائی و پلیس امنیت اقتصادی و جرائم آگاهی صورت می گیرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: