به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
کد خبر: ۵۲۴۶۳
|
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی فردا چهارشنبه هیجدهم اسفندماه و بارش برف،‌ باران و وزش باد شدید در اکثر مناطق خبرداد.

به گزارش خبردنا/ بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق، شرق و جنوب شرق بارش باران،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف   در بخش‌هایی از جنوب، شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه و ارتفاعات جنوبی البرز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شدت بارش‌های امروز برای استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان است.

سامانه بارشی صبح فردا چهارشنبه 18 اسفند به فعالیت خود خاتمه داده و سامانه دیگری از عصر این روز از سمت شمال غرب وارد کشور شده و در  استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، دامنه و ارتفاعات جنوبی البرز سبب بارش باران، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارشی روزهای پنجشنبه و جمعه علاوه بر مناطق مذکور در سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور به فعالیت خود ادامه می‌‌دهد.

شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر بارش باران و در بخش‌هایی از شمال غرب، شرق و جنوب کشور بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.

روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه آینده وزش باد شدید در مناطق مرکزی کشور باعث خیزش گردوخاک می‌شود. همچنین روزهای پنجشنبه تا شنبه هفته آینده مناطق غربی دریای خزر و خلیج‌فارس مواج خواهد بود.

آسمان تهران امروز ابری به‌تدریج نیمه‌ابری همراه با وزش باد و احتمال بارش پراکنده در بعدازظهر پیش‌بینی شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: