به روز شده در: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰
کد خبر: ۵۲۴۸۸
|
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶

خبردنا/  مردان ۱۸ تا ۶۰ ساله اوکراینی اجازه خروج ندارند از آن‌ها خواسته شده در اوکراین بمانند و بجنگند، زیرا روسیه به حملات خود به شهر‌های بزرگ ادامه می‌دهد.

سازمان ملل تخمین می‌زند که از زمان آغاز تهاجم روسیه در ۱۲ روز پیش، بیش از ۱.۷ میلیون نفر از اوکراین فرار کرده اند. بیشتر آن‌ها به کشور‌های همسایه مانند لهستان، اسلواکی و مجارستان رفته اند.

اعتقاد بر این است که یک میلیون اوکراینی دیگر در داخل کشور آواره شده اند. آن‌ها به دلیل بحران مجبور به ترک خانه‌های خود شده اند، اما در کشور خود باقی مانده اند.

به گفته مسئولان سازمان ملل این بزرگترین بحران پناهجویان در اروپا از جنگ جهانی دوم تا به امروز بوده است.

مردان ۱۸ تا ۶۰ ساله اوکراینی اجازه خروج ندارند از آن‌ها خواسته شده در اوکراین بمانند و بجنگند، زیرا روسیه به حملات خود به شهر‌های بزرگ ادامه می‌دهد.

در دوازده روزی که از تهاجم روسیه به اوکراین می‌گذرد، تصاویری از هزاران نفر که مجبورند برای خروج از کشور با بعضی از اعضای خانواده خداحافظی کنند بار‌ها در آژانس‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی پربیننده شده است.

حملات روسیه به برخی از مناطق مسکونی در چندین شهر اوکراین، با وجود هشدار نهاد‌های بین‌المللی درباره وضعیت غیرنظامیان و افزایش شمار آوارگان جنگی همچنان ادامه دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: